Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Відділ виховної роботи та молодіжної політики

Виховний відділ

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail

Виховна робота в університеті має системний, безперервний і комплексний характер. ЇЇ цілісність забезпечується взаємодією професорсько-викладацького складу з органами студентського самоврядування, профспілкою університету, громадськими організаціями, історико-педагогічним музеєм, радою ветеранів, центром правових знань, школою волонтерів, спортивним клубом, клубом «За здоровий спосіб життя» і туристичним клубом «ЯСМАНЬ», клубом «Дебатний університет молодіжної активності» (ДУМА).

Робота відділу виховної роботи та молодіжної політики спрямована на:

-  розвиток патріотизму і високої комунікативної компетентності здобувача вищої освіти, формування його активної життєвої та громадянської позиції;

- виховання особистості, що поважає культурні цінності, історико-культурні надбання і традиції Українського та інших народів;

- формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;

- партнерство з органами влади і місцевого самоврядування у сферах культури і молодіжної політики.


 

Ми у соціальних мережах

Tik tok  https://www.tiktok.com/@mc_gnpu

Instagram https://www.instagram.com/mc_gnpu/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCJgmxJLfD4JBgZRoYegJE8g
Facebook https://www.facebook.com/groups/437359574627430

 

 

Працівники:

vishnik1 235x303

Вишник Ольга Олександрівна - керівник відділу, кандидат педагогічних наук


Бараннік Світлана Миколаївна – провідний фахівецьГубатенко Олександр Миколайович – фахівецьМірошніченко Каріна Валеріївна – фахівецьСкрипка Дарія Віталіївна – співробітник


Гарета Олег Романович – фахівець


Основні напрями виховання в університеті:

- духовно-моральне;

-національно-патріотичне;

- правове;

- трудове;

- фізичне виховання (спорт) та усталення здорового способу життя;

- екологічне;

- художньо-естетичне;

- волонтерська діяльність.

Важливими складовими виховної роботи університету також є культурно-розважальні, організаційні й іміджеві заходи, науково-дослідна робота щодо вивчення історії університету та пов’язаних із ним постатей, вивчення історико-культурної спадщини регіону та України.

Виховна робота в університеті проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», комплексного плану виховної роботи університету на поточний рік, планів виховної роботи структурних підрозділів (факультетів / навчально-наукових інститутів), базових планів роботи кураторів, методичних рекомендацій до проведення виховних заходів,  інструктивних листів, розпоряджень ректора університету, голів обласних та об’єднаних територіальних громад, інших нормативно-правових актів. 

Щорічно за кожним напрямом виховної роботи плануються і проводяться відповідні заходи:

- відзначення Дня Соборності України, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України, Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні;

- проведення урочистостей з нагоди Дня Перемоги над нацизмом, Дня пам’яті та примирення, Дня партизанської слави, Дня вшанування учасників бойових дій території інших держав, ушанування пам’яті загиблих та зустрічі з ветеранами Другої світової війни, партизанського руху;

- ушанування пам’яті здобувачів освіти університету, які віддали життя за незалежність України; 

- ушанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні;

- засідання центру правових знань;

- участь у проведенні щорічних благодійних акцій «Милосердя», «Тепло сердець»;

- проведення щорічного Олімпійського уроку, Олімпійського тижня;

- проведення акцій «Молодь за здоров’я!», «Скажемо палінню «Ні!»;

- озеленення і благоустрій території університету й міста;

- проведення щорічних конкурсів «Нумо, першокурсник!», «Студент року», «Гуморина», «Міс університету», «Містер університету», «Студентська весна» та ін.;

- відзначення Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови, Міжнародного дня слов’янських мов, Дня українського козацтва, Шевченківських днів, Дня захисту дітей;

- проведення духовно-просвітницьких, історико-культурних, літературознавчих вечорів, цікавих зустрічей з видатними людьми;

- проведення зустрічей із представниками ювенальної превенції;

- організація Днів Європи в університеті, європейських тижнів місцевої демократії;

- тематичні екскурсії історичними та визначними місцями України;

- виховна робота в студентських гуртожитках.

 

 

В університеті діють такі гуртки:


Спортивні гуртки за інтересами: волейбол, баскетбол, дартс, настільний теніс, шахи; керівник: Губатенко Олександр Миколайович. Основна мета спортивних гуртків – підтримувати здоровий спосіб життя студентів. Займаючись цими видами діяльності, кожен охочий може з користю провести час, проявити власні здібності, розвивати певні спортивні навички та, зокрема, командну роботу, знайти нових друзів.


Хореографічний гурток
– «Euphoria»

Керівник – Мірошніченко Каріна Валеріївна

Робота гуртка спрямована на популяризацію класичного, народного та сучасного танцю в університеті. Студенти знайомляться з різними рухами, розвивають музикальність та підтримують фізичне та ментальне здоров’я кожного. Танцювальний колектив – постійний учасником всіх заходів, які проходять в університеті та за його межами: «Посвята першокурсників у студенти», «День Університету», «День Знань» і т. д.

 

Театральний гурток – «Юні довженківці»

Керівники - Мірошніченко Каріна Валеріївна та Скрипка Дарія Віталіївна На заняттях студенти мають можливість вчитися виступати та розвивати впевненість в собі та власних здібностях. Також учасники знайомляться зі своєю особистістю та намагаються розвивати фантазію, уважність, пам’ять і уяву. Вчаться виступати перед публікою, долаючи свій страх. Заняття проходять в дружній атмосфері, що допомагає розвивати творчий потенціал студентів нашого університету.

 

Художній гурток – «Visual culture»

Керівник – Скрипка Дарія Віталіївна Учасники цього гуртка є творчо різноплановими особистостями, тому на заняттях студенти займаються малюванням та створенням відео. Вони знайомляться з основами медіакультури та художнього мистецтва. Студенти гуртка є активними учасниками різних заходів, які проходять в університеті. Також беруть участь у створенні робіт на різні свята.

 

Плани заходів
Діяльність

Проєкт "Кіно у сховищі"
У 2022 році започатковано інформаційно-просвітницького проєкту «Кіно у сховищі», щотижня студентська молодь, яка мешкає у місті Глухів, має можливість у приміщенні одного з укриттів університету переглядати кінохроніки українського державотворення, художні, документальні фільми про видатних українців, які боролися за незалежність України, фільми сучасних режисерів-документалістів та класиків. Мета проєкту підвищення рівня знань серед здобувачів освіти про видатних особистостей українського державотворення, визначних українських учених, педагогів, спортсменів, військових, підприємців, провідних діячів культури, мистецтва, осіб, які віддали життя за незалежність України.

День Соборності 21 січня 2022
21 січня до Дня Соборності України відбувся патріотично-виховний захід «Бути разом», за участі доктора педагогічних наук, завідувача кафедри історії, правознавства та методики навчання Гриценка Андрія Петровича.

Незалежність і соборність є запорукою процвітання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війни. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як їх попередники, майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., недосвідченість і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Україна єдина й неподільна.


Випуск ОС "Магістр" 24 січня 2022
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів магістрам. Захід був організований із дотриманням протиепідемічних правил: попередня реєстрація учасників; температурний скринінг; використання засобів індивідуального захисту, антисептиків; соціальна дистанція тощо. З метою недопущення виникнення великого скупчення людей вручення дипломів ОС «Магістр» відбувалося впродовж двох днів у конференц-залі університету: 20.01.2022 – факультет технологічної і професійної освіти, факультет природничої і фізико-математичної освіти, ННІ філології та історії: (https://drive.google.com/.../1mIcqkxz9mu0NSiRMiK0i41lLRs2...); 22.01.2022 – ННІ педагогіки і психології, факультет дошкільної освіти (https://drive.google.com/.../1D8BKWipCqOa20uo4kF2OEW...).

На святі були присутні ректор, доктор педагогічних наук, професор Курок Олександр Іванович, проректор із науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, доцент Бурчак Станіслав Олександрович, декани факультетів та директори навчально-наукових інститутів, представники деканатів, директоратів, голова профспілки студентів.

Стало доброю традицією в цей урочистий і важливий момент отримати добре напутнє слово від ректора університету Курка Олександра Івановича. Він побажав випускникам легкого життєвого шляху, успішної карʼєри, «не зупинятися на досягнутому, летіти впевнено вперед і вгору на крилах отриманих знань!»

Кращі магістри були нагороджені почесними грамотами за високі показники у навчанні, за участь у науково-дослідницькій роботі та громадському житті університету.

Щиро вітаємо Вас, шановні випускники, з отриманням дипломів! Щасливої Вам дороги!


День єднання 16 лютого 2022
Зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ. Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка вітає всіх із Днем єднання і приєднуються до святкування з усією Україною. Ми непокорені, ми нерозділені, ми ЄДИНІ.Студентська спартакіада
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проводиться студентська спартакіада з наступних видів спорту: легкоатлетичний крос, легка атлетика, настільний теніс, міні-футбол, волейбол (чоловіки, жінки), баскетбол (чоловіки, жінки), шахи, дартс, бадмінтон.

Ми вітаємо спортсменів збірних команд факультетів/інститутівІнформаціно-просвітницька зустріч

28 квітня о 14.00 відбулася пізнавальна зустріч із викладачем університету Павлом БІЛІЧЕНКОМ. Тема: «Освіта під кулями (від Давнього Риму до сучасності)». Присутні поринули в історію розвитку освіти в періоди воєн, дізналися про роль учителя, про вплив війни на освіту, зафіксували найважливіші рішення та події у цій сфері й окреслити основні виклики. Розглянули достовірні дані про атаки на освіту та жертви цих атак, необхідність сприяння спільним діям усіх суб’єктів, щоб запобігти атакам на освіту в майбутньому та забезпечити реагування на такі інциденти. Обговорили декларацію про заборону використання освітніх об’єктів у збройних конфліктах у світі та Україні. Підняли питання про стан освіти на територіях України, де ведуться активні воєнні дії. Ми вдячні Павлу Геннадієвичу за зустріч, яка нікого не залишила байдужим.

Усе буде Україна!


Інформаційно-просвітницька зустріч
26 травня відбулася інформаційно-просвітницької зустрічі з аспіранткою ОНС «Історія та археологія» кафедри історії, правознавства та методики навчання Карабін Богданою Вікторіною. Тема: «Культурні діячі українського походження здобутки яких «привласнила» Росія».

Карабін Богдана провела колосальну роботу та окреслила віхи розвитку української культури і мистецтва. Познайомила присутніх із художниками, письменниками, культурними діячами, співаки, акторами театру та кіно, яких «привласнила» собі РФ.

Учасники зустрічі подискутували про причину спроб РФ присвоїти культурний спадок України за принципом «що ваше, те й наше», та дійшли висновку, що культура, яка з часів Петра живе і розвивається в Росії, є органічним і безпосереднім продовженням не московської, а київської, української культури.


День Державності 28.07.2022

Поетичний флешмоб до Дня Незалежності України 

31 річниця проголошення Незалежності України особлива тим, що в країні йде війна. Ми відстоюємо свою свободу, свої світоглядні цінності, своє право бути українцями на своїй землі. Трагічні події сьогодення загострюють потребу в піднесенні патріотизму задля подальшої національної консолідації, засвідчують безкомпромісний рух українців до свободи та самоідентифікації.

Наш університет долучився до цих викликів, і 24 серпня з нагоди державного свята України було проведено патріотичний поетичний флешмоб під назвою «До краю рідного душею пригорнусь».

Захід організовано колектив кафедри української мови, літератури та методики навчання за підтримки відділу виховної роботи і молодіжної політики та студентства університету. Відкрив поетичний патріотичний флешмоб завідувач кафедри доктор філологічних наук, професор Анатолій Олександрович Новиков, який налаштував його учасників на хвилю сприйняття поетичних творів українських митців, присвячених нашій Батьківщині, пройнятих любов’ю і повагою до неї.


День знань в ГНПУ ім. О. Довженка
Урочистості з нагоди ДНЯ ЗНАНЬ для здобувачів вищої освіти, вступ 2022. Ми раді вітати нових членів великої ДОВЖЕНКІВСЬКОЇ РОДИНИ. День захисників та захисниць України
14 жовтня учасники освітнього процесу долучилися до Всеукраїнського освітньо-виховного заходу з нагоди Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва: «Боронимо Україну, нашу славу й волю!», який було організовано Відділенням філософії та суспільствознавства Київської МАН. Дякуємо за потужний захід. Разом до Перемоги.


Спортивне свято «ІГРИ ДОВЖЕНКІВЦІВ»

З нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва, свята Покрови Божої Матері, у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулося традиційне свято для студентської молоді – «ІГРИ ДОВЖЕНКІВЦІВ».

Студентство мало можливість позмагатися в силі, спритності та кмітливості.

Дякуємо кафедрі теорії і методики фізичного виховання та відділу виховної роботи та молодіжної політики за атмосферне спортивне свято, насичене спортивним азартом і позитивними емоціями.

За підсумками всіх конкурсів переможцями стали:

І місце – Навчально-науковий інститут філології та історії.

ІІ місце – Факультет дошкільної освіти.

ІІІ місце – Факультет природничої і фізико-математичної освіти.

За підтримки первинної профспілкової організації студентів та аспірантів університету всі переможці були нагородженні грамотами та солодкими призами.

 Вітаємо всіх захисників і захисниць зі святами та бажаємо миру і процвітання нашій державі.


 День української писемності та мови, 9 листопада
Розпочався традиційний 22-й Радіодиктант національної єдності. У цей день кожного року тисячі українців беруть участь у флешмобі й приєднуються до події люди з усього світу.

Традиційно студенти, викладачі, співробітники Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка стали учасниками цієї особливої події. Із завмиранням серця слухали нашу землячку, глухівчанку Аду Роговцеву, яка читала цьогорічний радіодиктант. Чуючи це ім‘я, ми одразу згадуємо теплими словами цю надзвичайну жінку, яка любить свій рідний край. Ада Роговцева - особистість, яка надихає, вражає і захоплює своєю силою духу та рішучістю.

У ці буремні часи, коли українці знову мають відстоювати незалежність своєї Вітчизни від зовнішнього ворога, ми продовжуємо закликати освітян і вільний український народ єднатися заради спільної перемоги .

Разом до перемоги!

Віримо в ЗСУ!


Вшанування пам'яті жертв ГОЛОДОМОРУ

Щороку, кожну четверту суботу листопада українці вшановують жертв голодоморів 1920-х, 1930-х та 1940-х рр.

Чи знаєте ви причини цих страшних подій в Україні?

Голодомор викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Задля пришвидшення темпів індустріалізації шляхом обміну продуктів харчування на закордонні технології.

Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них, тому студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка провели виховний захід «Дорога пам‘яті», щоб розширити знання присутніх про трагічні роки голодомору та його наслідки для багатостраждального українського народу. Студенти продемонстрували інсценівку для показу побуту тих страшних років. Також молодь вшанувала пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання. Де б ви не були – вшануте пам'ять жертв Голодомору, запаливши свічку пам'яті.

Участь у Всеукраїнській акції молодих учених "Наукою вишиваємо Україну", листопад 2022Спартакіада, січень 2023

День пам'яті Героїв Крут у рамках проєкту "Кіно у Сховищі" .

30 січня в Університеті відбувся виховний захід присвячений символу Української революції – бою під Крутами.

Здобувачі вищої освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка із цікавістю та трепетом прослухали про перебіг подій сторічної давності. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь.

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами.

Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну.

Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу!
Вікімарафон у педагогічному університеті

Традиційно до дня народження української Вікіпедії досвідчені вікіпедисти проводять вікітренінги з написання та редагування статей. 30 січня цього року україномовному розділу Вікіпедії виповнилося 19 років!

1 лютого 2023 року такий виківишкіл відбувся в комп’ютерному класі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання, патрульний української Вікіпедії, член ГО «Вікімедіа Україна», доктор педагогічних наук Андрій ГРИЦЕНКО розповів про історію створення та основні принципи діяльності цієї електронної енциклопедії, що налічує вже понад 1 млн. 227 тис. статей.

На вікітренінг завітали здобувачі вищої освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Студент Арсен Конопля поділився також своїм досвідом редагування та спілкування у вікіпедійній спільноті. Присутні на заході 16 студентів університету започаткували понад два десятки нових статей на обрану тематику про спортсменів, акторів та науковців.


Випуск ОС "Магістр"
10 лютого у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка у змішаному форматі відбулося урочисте вручення дипломів магістрам.

Цей випуск для Університету став дуже символічним, бо такого складного року в історії України та Університету ще не було. COVID-19, дистанційне навчання, війна, відсутність світла, але попри все в надійному укритті студентство отримало свої довгоочікувані дипломи, що стали символом високого морального духу, прагнення до знань, незламності, віри, патріотизму, впевненості у майбутньому нескореної, вільної країни.

Випускників привітали ректор, проректори, декани факультетів, директори навчально-наукових інститутів, викладачі. Незважаючи на буремні часи захід пройшов у веселій, легкій, невимушеній атмосфері.
День відкритих дверей в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка 
Це традиційний захід, у межах якого вступники мають змогу отримати необхідну інформацію про навчання в університеті та зробити перший крок до своєї освіти.
У рамках інтерактивного заходу майбутні студенти познайомилися з керівництвом університету, представниками структурних підрозділів та студентами. З вітальним словом та побажанням свідомого, успішного вибору професії виступив ректор університету Олександр Курок.

Відповідно до викликів часу захід проходив у змішаному форматі, щоб якомога більша кількість вступників змогла познайомитися з Університетом, доторкнутися до його славетної столітньої історії. У ході дня відкритих дверей учасники переглянули відеосюжет про факультети, навчально-наукові інститути, напрями, за якими здійснюється підготовка, освітні програми, активне і насичене студентське життя. Дізналися про навчальний процес та практики, програми студентської мобільності, дуальну освіту, перспективи працевлаштування випускників, організацію дозвілля та побуту студентів.

Відповідальний секретаря Приймальної комісії відповів на всі запитання учасників, що стосувалися правил прийому на навчання у 2023 році. Майбутні студенти, що змогли відвідати захід особисто долучилися до екскурсії університетом та познайомилися з його матеріальною базою, пройшлися стежками якими крокували видатні випускники закладу, зробили пам’ятні фото та отримали символічні подарунки у вигляді брендової продукції. Найактивніші он-лайн учасники теж відмічені подарунками, які вони отримають поштою.

Двері нашого університету відчинені завжди і для всіх, хто прагне навчатися, розвиватися, пізнавати світ і крокувати в ногу з часом!

Вступайте до Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, оплоту української освіти і культури на Півночі України 💛💙.


 


Правове виховання та інформаційно-профілактична діяльність

Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка є одним із основних напрямів виховної роботи, що на постійній основі передбачає проведення заходів щодо протидії хабарництву, зловживаннями і корупції в закладі вищої освіти; соціально-правову підтримку внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій у зоні проведення АТО, ООС та членів їхніх родин, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Університет через тематичні лекції, бесіди спрямовує зусилля на роз’яснення основних положень Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини, Європейської соціальної хартії, Конвенції ООН про права дитини, нормативно-правових актів у сфері гендерної політики тощо; проводить заходи щодо попередження (профілактики) правопорушень та злочинності серед здобувачів вищої освіти, зокрема щодо запобігання девіантної поведінки, антисоціальних явищ; запобігання негативного впливу інформації, що містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, пропаганди тютюнопаління, наркоманії, пияцтва, асоціальної поведінки, гендерної нерівності; організовує зустрічі із представниками правоохоронних органів, працівниками відповідних управлінь і служб органів державної влади та виконавчих органів місцевого самоврядування


Зустріч із ДСНС
31 березня відбулася інформаційно-просвітницька зустріч у змішаному форматі на тему «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру та уникнення ураження вибухонебезпечними предметами».
Дякуємо начальнику 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитру Анатолійовичу Гончарову за допомогу в організації та реалізації інформаційно-просвітницького заходу для учасників освітнього процесу, співробітників університету з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, Дякуємо за кваліфіковане ознайомлення з вибухонебезпечними предметами, видами зброї та їхніми боєприпасами, порядком їх ідентифікації, правилами поведінки під час виявлення таких предметів, ступенем небезпеки та радіусом дії (ураження); правилами безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, а саме: під час загрози враження стрілецькою зброєю, бойових дій, повітряної небезпеки, вибухів.
Підтримуємо ДСНС України!
Усе буде Україна!
Зустріч із представником поліції 

1 березня 2023 року відбулася інформаційно-просвітницька зустріч у змішаному форматі інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з студентством Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Тема зустрічі: "Профілактика шкідливих звичок, адміністративних правопорушень, насильства в сім’ї та неформальні студентські молодіжні рухи в соціальних мережах ("ЧВК редан")". Студентство університету активно долучилося до діалогу, подискутували на правову тематику. Особливу увагу приділи питанню проникнення в українські соціальні мережі агресивного російського руху «ЧВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок. Дякуємо Сергію Олександровичу за змістовні відповіді та приклади з життя.

Зустрічі з представником ювенальної превенції відбуватимуться щомісяця у змішаному форматі

Зустріч із представником ТЦКСП
6 лютого в Університеті відбулася інформаційно-роз'яснювальна зустріч у змішаному форматі із старшим інструктором відділення рекрутингу та комплектування першого відділу Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) Бартошем Юрієм Петровичем.

Зустріч із представником поліції

31 січня 2023 року відбулася зустріч інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з учасниками освітнього процесу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка у змішаному форматі.

Учасники зустрічі прослухали інформацію про особливості кримінальної відповідальності громадян України, види і підстави адміністративної відповідальності. Обговорили питаня профілактики та протидії булінгу, домашньому насильству, захисту прав та безпеки дітей, громадян, попередження злочинності та своєчасне реагування на негативні тенденції у молодіжному середовищі.

Профілактична робота дає можливість формувати уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Поліцейський дав змістовні відповіді на запитання, які виникли у слухачів та нагадав про основні правила безпечної поведінки, розповів про конкретні неприємні ситуації, у які вони можуть потрапити і як їх уникнути. Наприкінці зустрічі Сергій Олександрович закликав студентів бути законослухняними громадянами.
Інформаційно-просвітницька зустріч
5 грудня 2022 р. о 10.30 год.
 відбулася інформаційно-просвітницька зустріч із прокурором Глухівського відділу Шосткинської окружної прокуратури Ольгою Вікторівною Ковальовою. Учасники долучилися до заходу в змішаному форматі з метою привернення уваги до Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства".

Під час заходу прокурор розповіла про ювенальну юстицію, основні права та обов’язки кожного громадянина, а також особливості їх реалізації з урахуванням міжнародних норм права.

Молодь цікавили питання організації діяльності органів прокуратури та ювенального прокурора зокрема. Також під час зустрічі обговорено особливості відповідальності неповнолітніх за порушення вимог законодавства.

Ольга Вікторівна дала змістовні відповіді на ряд запитань, які виникли під час зустрічі та нагадала студентам про основні правила безпечної поведінки, розповіла про конкретні "неприємні ситуації", у які можна потрапити і як їх уникнути. Профілактична робота дає можливість формувати уміння діяти в конфліктних ситуаціях, протидіяти булінгу, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. Наприкінці зустрічі прокурор закликала студентів бути законослухняними громадянами.Зустріч із представником поліції

30 вересня 2022 року відбулася інформаційно-просвітницька зустріч інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з студентством Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Тема зустрічі: «Основи адміністративного і кримінального права, правила дорожнього руху». Студентство університету активно долучилося до діалогу, подискутували на правову тематику. Особливу увагу приділи питанню прав та обов’язків громадян у період дії військово стану. Дякуємо Сергію Олександровичу за змістовні відповіді та приклади з життя.День Конституції України
З нагоди Дня Конституції 28 червня об 11.30 запрошуємо всіх доєднатися до інформаційно-просвітницької зустрічі з начальником служби у справах дітей Глухівської міської ради Іриною Юріївною Галушкою. Тема: «Захист прав дітей в Україні в умовах воєнного стану».


Зустріч ДСНС
ДСНС України вкотре нагадує про мінну небезпеку, яку залишає окупаційна армія.

Вкотре закликаємо: не нехтуйте правилами мінної безпеки! Не підходьте близько до підозрілих предметів та не чіпайте їх руками!

У разі виявлення загрози одразу телефонуйте

спецслужбам за номерами: 101, 102, 112 та попередьте про загрозу інших.

Додаємо архівні матеріали інформаційно-просвітницького заходу, що відбувся 5 травня 2022 року, для учасників освітнього процесу, співробітників університету з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.

До заходу долучився начальник другого державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитро Анатолійович Гончаров.

Дмитро Анатолійович ознайомив присутніх із вибухонебезпечними предметами, видами зброї та їхніми боєприпасами, порядком їх ідентифікації, правилами поведінки під час виявлення таких предметів, ступенем небезпеки та радіусом дії (ураження). Учасників заходу було ознайомлено з правилами безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, а саме: під час загрози враження стрілецькою зброєю; під час загрози бойових дій, повітряній небезпеці, вибухах. Наголошено на необхідності реагувати на оповіщення про авіазагрозу, утриматися від прогулянок місцевістю, де проводилися активні бойові дії, та місць підвищеного ризику мінування.

Було продемонстровано унікальну колекцію знешкоджених зразків гранат, мін і боєприпасів, а після закінчення зустрічі всі присутні змогли детальніше їх розглянути.

Щиро дякуємо Дмитру Анатолійовичу Гончарову за змістовну та інформативну зустріч.

Підтримуємо ДСНС України!Вшанування Небесної Сотні
У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проведено тематичний захід «У їхніх серцях жила Україна».

Студенти переглянули історичні хроніки тих подій, документальний фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила», подискутували щодо причин появи Євромайдану в Україні, висловили свою позицію щодо подвигу Небесної Сотні, їх незламності та сили духу.

На знак скорботи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя. Хай палають свічки пам’яті про загиблих Героїв у наших серцях.

Слава Героям України!15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цього ж дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які з 25 грудня 1979 брали участь у війні на території цієї країни.

З метою вшанування воїнів-ветеранів та пам'яті про десятилітні військово-політичні події в гуртожитку 2 було проведено інформаційну годину "Інтернаціональний обов'язок. Афганістан " та переглянуто тематичний фільм "Афганські війна. Ми вас туди Не посилали ".


День безпечного Інтернету 8 лютого 2022

8 лютого о 13.00 у змішаному режимі був проведений інформаційно-просвітницький захід «Основи інформаційної безпеки» з нагоди Дня безпечного Інтернету. Доповідач Ігнатенко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та модератор Вишник Ольга, керівник відділу виховної роботи та молодіжної політики привернули увагу учасників до сфери захисту та створення виключно позитивного й безпечного цифрового середовища.

Усі присутні дізналися більше про Інтернет-культуру, змогли систематизувати знання у галузі використання цифрових технологій, сформували навички безпечного використання сервісів Інтернету, застосунків, розпізнання Інтернет-загроз та реагування на них.

Учасники отримали практичні навички, позитивний досвід та прості правила цифрової безпеки до виконання:

 1. Не відкривайте посилання в підозрілих листах.
 2. Встановіть антивірусну програму одразу після встановлення операційної системи (важливо постійно її оновлювати).
 3. Використовуйте окрему картку для інтернет-платежів.
 4. По можливості, не робіть онлайн-покупки в неперевірених і маловідомих магазинах.
 5. Користуйтеся лише знайомим банкоматом, перед використання оглядайте його щодо наявності додаткових приладів.
 6. Нікому і ніколи не повідомляйте персональні дані: строк дії, CVV-код, PIN-код банківської карти, скановані копії документів (паспорту, ідентифікаційного коду тощо).
 7. Користуйтесь ліцензійним ПО, оновлюйте програми.
 8. Для щоденної роботи використовуйте обліковий запис Windows без прав адміністратора.
 9. Уважно поводьтеся з паролями: використовуйте складні паролі, не користуйтесь одним паролем для всіх акаунтів, періодично змінюйте паролі.
 10. Періодично робіть резервне копіювання важливої інформації.
 11. Не транспортуйте ноутбук у ввімкненому стані.
 12. Пам’ятайте, що у разі випадкового видалення інформації, є можливість її відновити.

Усі вищевказані поради стосуються і мобільних пристроїв.

 1. Встановлюйте мобільні застосунки лише з офіційних магазинів (PlayMarket (Android), AppStore (iOS), Marketplace (WindowsPhone).
 2. При встановленні та оновленні програм для Android уважно стежте за тим, які дозволи вимагає програма.
 3. Періодичноперевіряйте Ваші мобільні пристрої на предмет додаткових застосінків.

 

 


 

Joomla Plugins
English French German Italian Spanish
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО