Електронна пошта для надсилання документів
на реєстрацію на ЄВІ, ЄФВВ, ЄВВ:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Заява-анкета для оформлення екзаменаційного листка (у разі дистанційної реєстрації)
Календар проведення ЄВІ/ЄФВВ на 2025 р.
Наказ МОН України від 25.04.2024 № 583 «Про визначення переліку населених пунктів України, на території яких у 2024 році буде створено пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання, у яких проводяться вступні випробування, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти, під час основної сесії»
Наказ МОН України від 19.04.2024 № 555 "Про визначення переліку закордонних населених пунктів, на території яких у 2024 році буде створено пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання, у яких проводяться вступні випробування, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти, під час основної сесії"
Наказ УЦОЯО від 25.03.2024 № 38 «Про затвердження Загальних характеристик екзаменаційних робіт єдиного вступного іспиту для вступу у 2024 році на другий (магістерський) рівень вищої освіти»
Наказ УЦОЯО від 19.03.2024 № 28 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань екзаменаційних робіт єдиного вступного іспиту для вступу у 2024 році на другий (магістерський) рівень вищої освіти»
Наказ МОН України № 418 від 12.04.2023
ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ
Календарним планом організації та проведення у 2025 році вступних випробувань до магістратури / аспірантури передбачено два періоди реєстрації:
- основний ー 2–23 травня (для участі в основній сесії);
- додатковий ー 16–17 червня (для участі в додатковій сесії ー у цей період матимуть змогу зареєструватися ті, хто не зміг цього зробити під час основного періоду реєстрації).
Реєстрацію осіб, які бажають взяти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ) та/або єдиному вступному іспиті (ЄВІ), здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти за умови особистої присутності вступника / вступниці та/або дистанційно.
Консультацію можна отримати електронною поштою або телефоном. Їх заклади вищої освіти розмістять на сторінках приймальних комісій на своїх офіційних вебсайтах.
Реєстрація відбуватиметься за допомогою взаємодії двох сервісів, роботу яких забезпечують Державне підприємство «Інфоресурс» та Український центр оцінювання якості освіти.
Для успішної дистанційної реєстрації необхідно діяти за таким алгоритмом:
- Сформувати комплект сканованих копій або фотокопій реєстраційних документів:
- заповненої заяви-анкети для оформлення екзаменаційного листка зі своїм накладеним кваліфікованим електронним підписом;
- документа, що посвідчує особу, зазначеного в анкеті-заяві;
- документа, що підтверджує інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), або документа, що підтверджує причину невнесення до анкети-заяви інформації про РНОКПП;
- документа про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які завершили навчання в минулі роки);
- довідки щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома у 2025 році;
- фотокартки для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника / вступниці;
- медичного висновку за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі необхідності створення особливих (спеціальних) умов для проходження вступних випробувань).
Заповнюючи заяву-анкету з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка, потенційні магістри мають указати населений пункт, у якому бажають пройти ЄФВВ та/або ЄВІ, назву іноземної мови, із якої бажають скласти ЄВІ та назву(-и) ЄФВВ (облік та фінанси, управління та адміністрування, право та міжнародне право, інформаційні технології, економіка та міжнародна економіка, політологія та міжнародні відносини, психологія та соціологія, педагогіка та психологія, мовознавство, історія мистецтва). Для проходження ЄФВВ можна вибрати тестування не більше ніж із двох предметних спрямувань.
Звертаємо увагу! Додаткову сесію вступних випробувань до магістратури буде організовано лише на території України. Докладніше ー за посиланням.
Вступник / вступниця має право внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію протягом часу, відведеного для реєстрації.
Для перереєстрації учаснику / учасниці необхідно звернутися до приймальної комісії, яка його / її зареєструвала для участі у вступному випробуванні, і повернути раніше виданий екзаменаційний листок для його анулювання.
Якщо в процесі перереєстрації вступник / вступниця бажає змінити персональні дані ー він / вона має надати документ(-и), що підтверджує(-ють) зміну персональних даних.
- Надіслати на електронну адресу приймальної комісії скановані копії або фотокопії реєстраційних документів.
Перш ніж надіслати лист, обов’язково потрібно перевірити правильність даних, зазначених у заяві-анкеті.
- Отримати скановану копію екзаменаційного листка.
Представник приймальної комісії перевірить наявність необхідних для реєстрації документів та правильність їх оформлення.
У разі успішної реєстрації учаснику / учасниці буде надіслано скановану копію екзаменаційного листка на електронну адресу, зазначену ним / нею в заяві-анкеті. Оригінал екзаменаційного листка зберігатиметься в приймальній комісії. Якщо в екзаменаційному листку учасник / учасниця виявить помилки, йому / їй потрібно звернутися до приймальної комісії.
Оформлений екзаменаційний листок можна отримати особисто, звернувшись до приймальної комісії, або поштовим зв’язком, якщо учасник / учасниця зазначив / зазначила про таку необхідність у заяві-анкеті.
Якщо екзаменаційний листок не надійде на адресу, зазначену в заяві-анкеті, за два тижні до початку вступних випробувань ー учасник / учасниця має звернутися до приймальної комісії, до якої надсилав / надсилала реєстраційні документи, для отримання відповідних роз’яснень.
Для зареєстрованих учасників / учасниць на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створено інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури», доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.
Якщо вступник / вступниця через певні причини не зможе взяти участі у вступному(их) випробуванні(ях) – він / вона має не пізніше ніж за три тижні до проведення основної сесії відповідного вступного випробування надіслати поштовим зв’язком (або нарочним) до відповідного регіонального центру раніше отриманий екзаменаційний листок і заяву про скасування реєстрації, засвідчену особистим підписом.
Нагадаємо: для вступу на будь-яку спеціальність (незалежно від форми навчання ー очна чи заочна, бюджетна чи контрактна тощо) потрібно складати ЄВІ. ЄФВВ потрібно проходити тим, хто планує вступати на спеціальності галузей знань A «Освіта», B «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини», D «Бізнес, адміністрування та право» (окрім спеціальності D6 «Секретарська та офісна справа»), F «Інформаційні технології» та на спеціальності G17 «Архітектура та містобудування» (галузь знань G «Інженерія, виробництво та будівництво»), І9 «Громадське здоров’я», І10 «Соціальна робота та консультування», I11 «Дитячі та молодіжні служби» (галузь знань І «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення»), J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація», J4 «Охорона праці» (галузь знань J «Транспорт та послуги»), К8 «Пожежна безпека», К10 «Цивільна безпека» (галузь знань К «Безпека та оборона»).
Докладніше – у відповідному розділі.
ОСНОВНЕ ПРО МАГІСТЕРСЬКІ ВИПРОБУВАННЯ
Традиційно для охочих вступати до магістратури у 2025 році проводитимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ), а також єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Такі умови визначено головним документом для цьогорічних вступників ー Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році.
ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття другого рівня вищої освіти за відповідною спеціальністю.
ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).
Цьогоріч, як і в попередні роки, для вступу на будь-яку спеціальність (незалежно від форми навчання ー очна чи заочна, бюджетна чи контрактна тощо) потрібно буде ЄВІ. Водночас для вступу на окремі спеціальності, окрім ЄВІ, знадобляться результати ще одного вступного випробування ー ЄФВВ, яке передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху.
Зважаючи на збільшення у 2025 році кількості спеціальностей, для вступу на які потрібно проходити ЄФВВ, згідно з Порядком прийому буде розширено перелік предметних тестів. До вже наявних восьми фахових випробувань (за спрямуваннями «Облік та фінанси», «Управління та адміністрування», «Право та міжнародне право», «Інформаційні технології», «Економіка та міжнародна економіка», «Політологія та міжнародні відносини», «Психологія та соціологія», «Педагогіка та психологія») буде додано тести «Мовознавство», а також «Історія мистецтва», що збільшить загальну кількість предметів ЄФВВ до десяти.
Відповідно до Порядку прийому для конкурсного відбору зараховуватимуть бал (бали):
для вступу на спеціальності галузей знань A «Освіта» та B «Культура, мистецтво та гуманітарні науки» (крім спеціальностей, визначених у додатку 1 до Порядку прийому), C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини», D «Бізнес, адміністрування та право», F «Інформаційні технології» і на спеціальності I9 «Громадське здоров’я», I10 «Соціальна робота та консультування», I11 «Дитячі та молодіжні служби», J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація»:
- ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) зі спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» 2024 або 2025 року (тільки для вступників на спеціальність F5 «Кібербезпека та захист інформації», які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року);
- ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років та ЄФВВ 2025 року (крім вступників на спеціальність F5 «Кібербезпека та захист інформації», які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року);
для вступу на спеціальності G4 «Енерговиробництво (атомна енергетика)», J5 «Морський та внутрішній водний транспорт», J6 «Авіаційний транспорт», J7 «Залізничний транспорт» та J8 «Автомобільний транспорт»:
- ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і ЄДКІ зі спеціальностей 143 «Атомна енергетика», 271 «Морський та внутрішній водний транспорт», 272 «Авіаційний транспорт», 273 «Залізничний транспорт», 274 «Автомобільний транспорт», 275 «Транспортні технології» 2024 або 2025 року (тільки для вступників на зазначені в попередньому абзаці відповідні спеціальності, які складали відповідний ЄДКІ 2024 або 2025 року) або фаховий іспит (для інших вступників);
для вступу на спеціальності, визначені в додатку 1 до Порядку прийому:
- ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років і ЄФВВ 2025 року та фахового іспиту;
для вступу на інші спеціальності:
- ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 років та фахового іспиту.
Реєстрація заяв для участі в ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 2 до 23 травня включно. Реєстрацію осіб, які бажатимуть взяти участь у ЄВІ та/або ЄФВВ, здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.
Для вступу на будь-яку спеціальність (незалежно від форми навчання ー очна чи заочна, бюджетна чи контрактна тощо) потрібно буде складати ЄВІ. Тож у заяві-анкеті потенційного магістра обов’язково має бути зазначено назву цього іспиту.
Ще одне вступне випробування ー ЄФВВ ー потрібно проходити тим, хто планує вступати на спеціальності галузей знань A «Освіта», B «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини», D «Бізнес, адміністрування та право» (окрім спеціальності D6 «Секретарська та офісна справа»), F «Інформаційні технології» і на спеціальності G17 «Архітектура та містобудування» (галузь знань G «Інженерія, виробництво та будівництво»), І9 «Громадське здоров’я», І10 «Соціальна робота та консультування», I11 «Дитячі та молодіжні служби» (галузь знань І «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення»), J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація», J4 «Охорона праці» (галузь знань J «Транспорт та послуги»), К8 «Пожежна безпека», К10 «Цивільна безпека» (галузь знань К «Безпека та оборона»).
У 2025 році правом вибрати один із предметних тестів можуть скористатися особи, які вибрали для вступу такі спеціальності:
- усі спеціальності галузі знань A «Освіта»;
- С6 «Географія та регіональні студії», С 7 «Журналістика» (галузь знань C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»);
- D4 «Публічне управління та адміністрування» (галузь знань D «Бізнес, адміністрування та право»);
- І9 «Громадське здоров’я», І10 «Соціальна робота та консультування», I11 «Дитячі та молодіжні служби» (галузь знань І «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення»);
- J2 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», J3 «Туризм та рекреація», J4 «Охорона праці» (галузь знань J «Транспорт та послуги»);
- К8 «Пожежна безпека», К10 «Цивільна безпека» (галузь знань К «Безпека та оборона»).
Предметний тест з історії мистецтва проходитимуть охочі вступити на всі спеціальності галузі знань В «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», крім спеціальності В11 «Філологія», а також для вступу на спеціальність G17 «Архітектура та містобудування» (галузь знань G «Інженерія, виробництво та будівництво»).
А охочі вступати на спеціальнність В11 «Філологія» галузі знань В «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», проходитимуть предметний тест із мовознавства.
Предметний тест з економіки та міжнародної економіки мають пройти особи, які вступатимуть на спеціальність С1 «Економіка (галузь знань C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»).
Предметний тест із політології та міжнародних відносин проходитимуть ті, хто вступатиме на спеціальності С2 «Політологія», С3 «Міжнародні відносини» (галузь знань C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»).
Предметний тест з обліку та фінансів проходитимуть вступники на спеціальності D1 «Облік і оподаткування», D2 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» (галузь знань D «Бізнес, адміністрування та право»).
Предметний тест з управління та адміністрування потрібно пройти для вступу на D3 «Менеджмент», D5 «Маркетинг», D7 «Торгівля» (галузь знань D «Бізнес, адміністрування та право»).
Предметний тест із права та міжнародного права проходять охочі вступити на спеціальності D8 «Право», D9 «Міжнародне право» (галузь знань D «Бізнес, адміністрування та право»).
Предметний тест з інформаційних технологій потрібно проходити для вступу на будь-яку спеціальність галузі знань F «Інформаційні технології».
Предметний тест із психології та соціології проходитимуть вступники на спеціальність С5 «Соціологія» (галузь знань C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»).
Охочі вступати на спеціальність С4 «Психологія» (галузь знань C «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини») матимуть змогу пройти предметний тест із психології та соціології або предметний тест із педагогіки та психології (на вибір).
Водночас, якщо вступник планує подати документи для вступу на кілька різних магістерських програм, то йому потрібно буде вибрати з переліку відповідні предметні тести, необхідні для вступу на кожну з них. Проте варто пам’ятати, що для охочих проходити ЄФВВ діятиме правило: не можна вибирати більше двох предметних тестів ЄФВВ.
Знайти потрібну інформацію щодо вступу можна в додатку 8 до головного документа для потенційних магістрів 2025 року ー Порядку прийому.
ЄВІ поєднуватиме два окремі тести: ТЗНК і тест з іноземної мови.
Для успішного складання ЄВІ потрібно виконати завдання двох блоків: ТЗНК та з іноземної мови.
Приклади тестів з іноземної мови минулих років можна знайти на нашому вебсайті.
Завдання ТЗНК буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, з іноземних мов – до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов.
Раніше ТЗНК використовували виключно для вступу на магістерські програми 081 «Право» та 293 «Міжнародне право». Приклади цього тесту можна знайти тут. Проте віднедавна показати набуті протягом років навчання компетентнісні навички мають усі охочі вступити до магістратури.
Зауважимо, що ТЗНК буде універсальним. Він не відрізнятиметься предметним компонентом залежно від спеціальності. Тобто і біологи і, до прикладу, філологи виконуватимуть однакового штибу завдання, які перевірятимуть загальні навички логіко-комунікативного й аналітичного спрямування.
Основне про ЄВІ / ЄВВ
Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році визначено, що охочі вступати на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ), а також проходитимуть єдине вступне випробування з методології наукових досліджень (далі – ЄВВ) .
ЄВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття третього рівня вищої освіти.
ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).
Завдання ТЗНК буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, з іноземних мов – до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов. Приклади тестів з іноземної мови минулих років можна знайти на нашому вебсайті.
Зауважимо, що розроблення програми предметного тесту ЄВВ, організацію укладення тестових завдань ЄВВ та підготовку наборів тестових завдань для ЄВВ забезпечує Науково-методичний центр ВФПО.
ЄВІ / ЄВВ проводитимуть у пунктах тестування, створених у закладах освіти, де окремі класи / аудиторії будуть відповідним чином обладнані.
Після завершення виконання всіх завдань ЄВІ / ЄВВ кожен учасник отримає інформацію про кількість набраних тестових балів (за кожним блоком, якщо екзаменаційна робота поділена на блоки). Тестові бали переводять у рейтингові оцінки за шкалою 100–200 балів за виконання завдань вступного випробування (певного блоку вступного випробування) лише тим вступникам, які подолали поріг «склав / не склав» (мінімальна рейтингова оцінка «100 балів» відповідає значенню порогового бала «склав / не склав»).
Офіційне оголошення результатів вступних випробувань здійснюють шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури». Результати вступних випробувань у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів зазначають в екзаменаційній картці, яку розміщують на інформаційній сторінці «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури». Ця картка є додатком до екзаменаційного листка.
Результати вступних випробувань у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів Український центр оцінювання якості освіти передає до ЄДЕБО наступного робочого дня після офіційного оголошення результатів.
Основний період реєстрації для участі в ЄВІ та ЄВВ триватиме з 02 до 23 травня включно. У додатковий період (16–17 червня) матимуть змогу зареєструватися для складання ЄВІ / проходження ЄВВ під час додаткової сесії ті, хто не зміг зареєструватися в основний період реєстрації.
Реєстрацію осіб, які бажатимуть узяти участь у вступних випробуваннях, здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.
Інформацію про дату, місце, час проведення вступних випробувань буде зазначено в запрошенні-перепустці, розміщеній на інформаційній сторінці «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури», створеній на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, не пізніше ніж:
- за десять календарних днів до дня проведення основної сесії вступних випробувань;
- за три календарних дні до дня проведення додаткової сесії вступних випробувань.
Календар проведення ЄВІ / ЄВВ
Наказом Міністерства освіти і науки України від 25 березня 2025 року № 501 затверджено календарний план організації та проведення ЄВІ / ЄВВ для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва.
Основний етап реєстрації для участі в ЄВІ / ЄВВ триватиме із 02 до 23 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на їхні інформаційні сторінки «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури». У додатковий період (16–17 червня) матимуть змогу зареєструватися для складання ЄВІ / проходження ЄВВ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.
ЄВІ / ЄВВ проходитиме у дві сесії:
- основна: 07– 28 липня;
- додаткова: 18–28 серпня 2025 року.
До 12 червня учасники, зареєстровані на основну сесію ЄВІ / ЄВВ, отримають на своїх інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури» запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 14 серпня – учасники додаткової сесії.
Оголошення результатів основної сесії вступних випробувань відбудеться до 08 серпня, а додаткової – до 03 вересня 2025 року.
Як підписати документ кваліфікованим електронним підписом: