28 жовтня 2022 року відбулась Усеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Україна і світ. Імена та події в педагогічній і культурно-мистецькій думці (до 270-річчя Дмитра Бортнянського)» , у якій взяли участь близько 100 учених, досвідчених викладачів та молодих науковців.

Із вітальними словами до присутніх звернулися:

Луценко Григорій Васильович, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Тимошенко Максим Олегович, доктор філософії, професор, Заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, ректор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

Скорик Адріана Ярославівна, доктор мистецтвознавств, професор, проректор з наукової роботи Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, Заслужений діяч мистецтв України, член національної спілки журналістів України.

Під час пленарного засідання науковцями та практиками розглянуті актуальні питання морально-духовного збагачення українського суспільства в галузі національного й світового музичного мистецтва; вивчення й осмислення результатів сучасних теоретичних досліджень та практичних пошуків у мистецьких, педагогічних, культурологічних аспектах музичної культури.

Під час секційного засідання учасники заходу заслухали твори композиторів Д.Бортнянкого, М.Березовського, А.Вівальді, А.Моцарта та ін. Означені композиції виконували викладачі та учні Глухівської школи мистецтв ім.Максима Березовського та викладачі Національної академії мистецтв України імені Петра Чайковського.