23 лютого 2023 року в Навчально-науковому інституті філології та історії в режимі онлайн було проведено інформаційно-просвітницьку акцію до Міжнародного дня рідної мови «Мова – найважливіший маркер національної самоідентифікації».

Підготували захід доценти кафедри української мови, літератури та методики навчання ННІ філології та історії Наталія Баранник та Ірина Холявко. До підготовки і проведення доєдналися, звичайно ж, і наші здобувачі освіти: прекрасними ведучими заходу були студентка ННІ філології та історії Ангеліна Москаленко та студент факультету дошкільної освіти Арсен Конопля, емоційно й чуттєво прочитали поезії про рідну мову студентки ННІ філології та історії Анжела Заєць, Дар’я Скрипка, Вікторія Митько.  А ще учасниками заходу були слухачі мовних курсів для громадян Китаю, які функціонують у нашому університеті. Причому вони були не тільки глядачами й слухачами, а й продемонстрували свої здобутки у вивченні української мови, прочитавши відому у всьому світі поезію Ліни Костенко «Крила» спочатку китайською мовою, а потім українською. Загалом, відвідали нашу інформаційно-просвітницьку акцію майже сорок здобувачів освіти різних факультетів нашого університету, а також викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання.
      Ведучі ознайомили присутніх із витоками традиції відзначати Міжнародний день рідної мови, яку було запроваджено в 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. А починаючи з 2000 року, цей день відзначають і в Україні. Учасники інформаційно-просвітницької акції переглянули низку відео із цікавими фактами про мови світу взагалі й українську мову зокрема; прослухали поезію про українську мову, написану бійцем Збройних сил України, в авторському виконанні. До уваги присутніх були озвучені думки про значення української мови в цей складний для українців час авторитетного мовознавця,  директора Інституту Української мови НАНУ Павла Юхимовича Гриценка. Зокрема, він   зазначив: «Незважаючи на темпи і незважаючи на етапи, процес утвердження української мови, виформування україноцентризму і, зрештою, процес відновлення українського обличчя України, справжнього українського обличчя – це процес незворотний. Його зупинити не можна. Тому наші воїни, захисники, які боронять Україну, боронять не тільки землю, не тільки конкретний населений пункт, вони боронять українськість, українські цінності. І з цього треба виходити, коли оцінюємо їхню високу жертву». Упевнені, що ці  слова професора П. Ю. Гриценка зрезонували з думками і почуттями всіх учасників  нашої акції.
    Щиро вдячні всім учасникам за виявлений інтерес та участь в інформаційно-просвітницькій акції до Міжнародного дня рідної мови.
       Дякуємо Збройним силам України за можливість виходу в ефір і проведення заходу!
      З Днем рідної мови вас, хто чує, бачить, говорить українською; хто віддає за неї життя; хто пробує почути, побачити, заговорити! Генерал Валерій Залужний висловився пророче: «Українська мова – це мова нашої перемоги».
       Усе буде Україна, якщо буде українська мова! Буде!!!

Наталія Баранник, Ірина Холявко