18 травня 2023 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка у змішаному форматі успішно відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання інтеграції України до європейського безпекового простору» в межах реалізації проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне J621046-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність» за підтримки і сприяння проректора з наукової роботи та міжнародних звязків доктора педагогічних наук, доцента Наталії ТКАЧЕНКО та навчально-методичного відділу (забезпечення проєктної та міжнародної діяльності) (керівник кандидат філологічних наук, доцент Дмитро МАРЄЄВ).
Співорганізатором конференції став Університет Ніґде Омера Халісдеміра (Туреччина), який долучився до її підготовки і проведення. Також активну участь у проведенні конференції взяли Центр міжнародної безпеки та партнерства (м. Львів), Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, Військовий інститут телекомунікацій та зв’язку імені Героїв Крут (м. Київ) та інші.
Синхронний переклад забезпечувала кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри іноземних мов та методики викладання Віра БУТОВА.
Для обговорення для пленарної і секційної частин конференції були визначені тауі напрями: антикризове регулювання Європейського Союзу в умовах повномасштабної війни росії проти України, перспективи членства України в ЄС та НАТО, науково-методичні засади введення аспектів європейської безпекової політики до освітнього процесу.
Пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю урочисто відкрила модератор, академічний координатор проєкту, кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту філології та історії Олена ЧУМАЧЕНКО, яка зазначила, що ця конференція є своєрідним підбиттям підсумків імплементації проєкту, успішна реалізація якого здійснюється Університетом від 2020 року.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися перший проректор Університету, доктор педагогічних наук, доцент Марина ХРОЛЕНКО, яка підкреслила актуальність теми та важливість упровадження безпекових питань в освітній процес закладів вищої освіти, та проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, доцент Наталія ТКАЧЕНКО, яка подякувала турецьким партнерам за співпрацю в межах виконання проєктів Еразмус+, зокрема з академічної й викладацької мобільності.
Перший спікер Вікторія ФЕДОРЧАК, PhD, викладач військових досліджень Шведського університету оборони (м. Стокгольм, Швеція) виступила з доповіддю «Інтеграція України в європейський безпековий простір: гармонізація навчальних програм з безпеки, кризового менеджменту та військових вчень» (англійською мовою).
Про освіту 4.0 як фактор європейського розвитку України та безпекову складову “Плану Маршала для України” говорив Михайло ЖУК, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Про посередницьку роль Туреччини в російсько-українській війні та європейську безпеку доповідала  Hilal ZORBA BAYRAKTAR, PhD, викладач кафедри політичних наук та міжнародних відносини Університету Ніґде Омера Халісдеміра (Туреччина) (англійською мовою), а  Çiğdem ŞAHİN, PhD, доцент кафедри політичних наук та міжнародних відносин Університету Ніґде Омера Халісдеміра (Туреччина) у своїй доповіді підняла питання європейської безпеки у вищій освіті Туреччини у бакалаврських програмах з міжнародних відносин (англійською мовою).
Питання європейської громадянської свідомості та відповідальності, а саме її український молодіжний аспект, підняв Олександр МАЛЬОВАНИЙ, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та археології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
З доповіддю на тему «Перспективи та виклики співпраці ЄС та України у сфері безпекової та оборонної політики» (англійською  мовою) виступила Олена ЧУМАЧЕНКО, кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Змістовні й інформативні доповіді спікерів викликали зацікавленість і активне обговорення в учасників заходу.
За результатами проведеної конференції будуть опубліковані матеріали доповідей учасників.