Традиційно 9 листопада, у День української мови та писемності, кафедра української мови, літератури та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка проводить унікальний мовоствердний конкурс –  І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Сам засновник так визначив його ідею: «Мусимо виховувати в юних ту україноцентричність, яка й стане основою для піднесення України в майбутньому. Починаємо з мови, а водночас маємо на увазі й українську історію, й українську ідею, щоб усе це в сумі дало українську волю, українське диво».
     Незважаючи на перешкоди з електропостачанням, відкриття І етапу Конкурсу відбулося вчасно, урочисто, емоційно. Завідувачка кафедри української мови, літератури та методики навчання доктор педагогічних наук, доцент Гоголь Наталія Валеріївна привітала його учасників: «Дорогі учасники, перемагайте в сьогоднішньому Конкурсі! Перемагайте в житті. Де перемога – там успіх, а Україна має стати успішною державою!»
     Присутні ознайомилися з історією цього унікального мовного марафону (нині двадцять третя річниця його проведення), маловідомими фактами унікальної біографії видатного українського мецената Петра Яцика – засновника Конкурсу, правилами його проведення, вимогами до виконання завдань. І все це завдяки ведучим урочистостей – доценту  кафедри української мови, літератури та методики навчання Баранник Наталії Олексіївні та студенту третього курсу факультету дошкільної освіти Арсену Коноплі, які створили чудову атмосферу свята, піднесення, єднання нас, українців, за допомогою рідної мови.
      Бажаємо нашим студентам – учасникам ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – якнайкраще засвідчити знання з різних розділів курсу української мови, виявити свої творчі здібності, продемонструвати прагнення перемагати і головне – усвідомити, що саме мова робить нас українцями.
Ірина Холявко