8 листопада учасники освітнього процесу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка доєдналися до інформаційно-просвітницької зустрічі «Батуринська трагедія 1708 року», яку на базі університету провів Національний заповідник «Гетьманська столиця».
Під час зустрічі учасники дізналися про одну з найтрагічніших сторінок в історії нашої держави – знищення Гетьманської столиці Батурина в листопаді 1708 року московською репресивною машиною. Батурин поклав себе на вівтар боротьби за незалежність України й став прикладом та символом сили нескореного українського духу проти московського ярма для наступних поколінь.
Висловлюємо щиру вдячність за можливість доторкнутися до сторінок історії нашої країни. Батуринська трагедія – це і нагадування для всіх нас, особливо актуальне сьогодні! Це й усвідомлення необхідності боротьби за власні переконання та державність.