6 квітня 2023 року відбулася зустріч практичним психолога університету зі здобувачами вищої освіти на тему: "Важкі питання взаємодії спілкування під час війни". Юрій Володимирович розпочав зустріч зі звернення до учасників, проаналізувавши основні питання для обговорення.
Перше питання, яке було на обговоренні, це особливостізбереження діалогу та взаємопорозуміння в умовах війни. Психолог запропонував кілька методик для збереження діалогу та взаємопорозуміння в таких складних умовах, зокрема, застосування емпатії, прослуховування та поваги до іншої сторони.
Друге питання було про чутливі теми, такі як страхи, безпорадність та втрата. Психолог пояснив, що ці теми є дуже складними для більшості людей і, як правило, їх важко висловлювати, особливо в умовах війни. Він запропонував деякі методики зняття стресу та допомоги у збереженні психічного здоров'я.
Третє питання було про спілкування в інтернеті та мову ненависті. Психолог пояснив, що інтернет може бути як місцем підтримки, так і місцем згубного впливу на людську психіку. Він дав поради, як зменшити вплив мови ненависті та підтримувати позитивне спілкування.
Четверте питання було про агресію в спілкуванні. Психолог пояснив, що агресія є природньою реакцією на стресові ситуації, і що важливо знати, як її контролювати. Він зап ропонував різні підходи до контролювання агресії в спілкуванні, такі як відверте висловлювання своїх почуттів та емоцій, здійснення глибокого дихання, практика медитації та ін.
Загалом, зустріч була дуже корисною та практичною. Юрій Володимирович надав багато корисної інформації та порад, які допоможуть здобувачам вищої освіти краще зрозуміти та контролювати свої емоції та реакції в умовах війни. Учасники зустрічі були задоволені та висловили бажання продовжувати подібні зустрічі у майбутньому.30 березня 2023 року відбулась зустріч практичного психолога Юрія Рябка з викладачами та співробітниками університету на тему «Важкі питання взаємодії: як спілкуватися з студентами під час війни?» Зустріч пройшла у формі відкритого діалогу і всі учасники змогли доєдналися до обговорення цієї вкрай непростої теми. Відведеного часу виявилося замало, тому продовження зустрічі буде анонсовано незабаром. Дякуємо за вашу активність, та чекаємо на наступній зустрічі з виконаним домашнім завданням.

5 грудня 2022 року відбулася зустріч практичного психолога з уасниками освітнього процесу. Коли війна чи конфлікт триває, думки про безпеку та виживання стають пріоритетними. Це може приводити до емоційного перевантаження та недостатку можливості зосередитися на складних проблемах. Тому критичне мислення може бути важливим інструментом для того, щоб зберегти розумність та вміти аналізувати ситуацію.

Критичне мислення означає розуміння того, що не все, що ми чуємо або бачимо, є правдою, і прагнення аналізувати докази та відчування, щоб приймати обґрунтовані рішення. Особливо важливо бути критичним до інформації, яку ви отримуєте під час війни, оскільки це може бути спотворене чи неправдиве.

Окрім того, важливо дотримуватися фактів, а не давати пріоритет своїм власним побажанням чи емоціям. Це може означати, що деякі рішення можуть бути неприємними, але вони можуть бути необхідними для безпеки та виживання. Міркуйте, аналізуйте і не ігноруйте сигнали повітряної тривоги Бережіть себе і Україну.


29 вересня 2022 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти з практичним психологом університету. Учасники обговорили особливості навчання у період війни, яке може стати складним і вимагати від здобувачів додаткових зусиль. Тому важливо підтримувати своє психологічне здоров'я та налаштовуватися на навчання з правильної психологічної позиції. Ось кілька порад від психолога, які можуть допомогти вам в цьому:
1. Прийміть свої почуття: відчуття тривоги, страху, неспокою, гніву та інші можуть бути нормальною реакцією на стресову ситуацію. Важливо дозволити собі почуватися цими емоціями, визнати їх та знайти спосіб зниження їх інтенсивності.
2. Розподіляйте свій час: плануйте свій день та розподіляйте час між навчанням, роботою, відпочинком та іншими діяльностями. Важливо дотримуватися графіку та робити перерви для відпочинку.
3. Забезпечте собі належну підтримку: спілкуйтеся з друзями та родичами, які вас підтримують. Звертайтеся за допомогою до психолога або консультанта, якщо відчуваєте, що не можете справитися самостійно.
4. Зосередьтеся на тому, що залежить від вас: ви не можете контролювати всі аспекти ситуації, але можете визначити свої цілі та діяти відповідно до них.
5. Розробіть план дій: важливо мати чіткий план дій та знати, що робити в разі непередбачуваної ситуації. План дій допоможе вам зменшити рівень тривоги та стресу.
6. Займайтеся спортом та фізичними вправами: фізична активність може допомогти зменшити рівень стресу та тривоги. Розгляньте можливість займатися спортом, йогою, танцями, або будь-якою іншою фізичною діяльністю, яка приносить вам задоволення.
7. Зберігайте позитивний настрій: спрямовуйте свою увагу на позитивні речі у своєму житті. Пам'ятайте про успіхи, які ви вже досягли, та звертайте увагу на можливості, які ще вас чекають.
8. Памятайте про самопідтримку: знайдіть час для себе та занять, які вам приносять задоволення. Це може бути читання книг, слухання музики, малювання, або будь-яка інша діяльність, яка допомагає вам релаксувати.
Навчання в період війни може бути викликом, але важливо пам'ятати, що ви можете справитися з цим. Звертайтеся за підтримкою до близьких людей та фахівців, дотримуйтеся розумного графіку та пам'ятайте про своє психологічне здоров'я. Бережіть себе та Україну


21 квітня 2022 року о 14.00 відбулася довгоочікувана зустріч із практичним психологом університету Юрієм Рябко. Тема: «Війна як травма». 16+. Цікава та інформативна бесіда, не залишила нікого байдужим. Учасники були настільки активними в обговоренні окреслених запитань, що зустріч розтяглася на декілька годин. Це говорить про те, що кожному з нас потрібна допомога, підтримка і дружня порада. Учасники ділилися власним досвідом, підтримували оде одного та домовилися продовжити зустрічі з Юрієм Рябко.


Відкрита лекція
8 квітня 2022 року о 14.00
 усі бажаючі, у дистанційному режимі, змогли доєднатися до гостьової лекції кандидата психологічних наук, старшого викладача кафедри психології і туризму Київського національного лінгвістичного університету Олександра Володимировича Зінченка на тему: «Поширення та сприйняття інформації в умовах війни».

Олександр Володимирович охарактеризував види, суть і етапи, наслідки, причини виникнення і механізми поширення чуток. Управління, методи профілактики і протидії чуткам. Слухачі активно долучилися до обговорення рекомендацій щодо виявлення інформаційних фейків.

Ми щиро вдячні Олександру Зінченку за пізнавальну зустріч та активну участь у житті рідного університету.

Разом до перемоги!

Наша земля – наша сила!

6 квітня 2022 року о 14.00
 у дистанційному режимі відбулася інформаційно-просвітницька зустріч із практичним психологом університету Юрієм Рябко. Тема: «Як пропаганда вбиває. Чи варто спробувати переконати?». У цей буремний час особливо важливим є уміння відфільтровувати, свідомо сприймати і критично тлумачити отриману інформацію, уникати психологічних маніпулятивних впливі, бути психологічно стійкими та свідомими. У процесі зустрічі, на обговорення, було винесено наступні запитання: Що важливо знати про пропаганду, як їй протистояти? Чи варто переконувати тих, хто не розуміє нас через пропаганду? Як? Українська пропаганда до війни і після? Чому ми вразливі до пропаганди? Виховання чи пропаганда?
У процесі зустрічі між учасниками виник конструктивний діалог, що призвів до висновків про необхідність критично мислити і бачити цілісну картину світи. А також до нових роздумів і запитань, що можуть стати предметом обговорення на наступних зустрічах. Юрію Володимировичу, дякуємо за заспокійливий ефект зустрічей з Вами.