Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Євроклуб "Students club"

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail
Євроклуб "Students club" заснований у 2023 році при Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. Довкола нього зібрана ініціативна молодь, об’єднана навколо проєвропейських ідей.


25 березня 2024 року відбулася онлайн екскурсія доктора біологічних наук Панченка Сергія Михайловича «Найвідоміші ліси північного сходу України та їх історично-культурне значення». Сергій Михайлович закцентував увагу присутніх на ролі лісів у культурі Полісся та загалом українського народу, навів приклади традиційної архітектури, предметів побуту; ознайомив присутніх із різновидами лісів північного сходу України, властивостями деревини, методами дослідження лісів.
Було відзначено, що важливі в історико-культурному відношенні ліси виділено низкою категорій. Дубово-соснові ліси на бідних піщаних рівнинах біля великих річок були практично знищені випасом худоби, землеробством і деградували до стадії, коли вони піддавалися пиловим та піщаним бурям. У XIX столітті навколо їх решток сформували лісові масиви із сосни. Сьогодні вони становлять значну частку лісових земель. Широколистяні ліси, що належали монастирям, збереглися краще, не зазнали суцільних рубок та зберегли природний склад. Окремі землевласники наприкінці ХІХ - початку ХХ століть запроваджували новітні методи в лісовому господарстві, створювали високопродуктивні насадження з використанням екзотичних дерев. Зараз це цінні насадження, пам’ятки лісової дослідної справи. З часів Гетьманщини до нас дійшла низка лісопарків, які є клаптиками тих лісів, які зникли на прилеглих землях, але можуть давати уявлення про доісторичні праліси. Всі ці ліси в наш час складають основу природно-заповідного фонду.
Наразі перед Україною стоять складні завдання з відновлення пошкоджених бойовими діями лісів відповідно до сучасних уявлень про стійкі насадження. Тому на завершення слухачів ознайомлено з основами природоохоронного законодавства, яке формується в рамках угоди про асоціацію з ЄС. Збереження лісів та природи можливе, зокрема, через комплексне використання лісів та об’єднання зусиль людей, залучених у різних сферах, тим паче, що громадськість отримала законні механізми впливати на політику лісокористувачів. Наприклад, у випадку лісгоспів це процедура оцінки впливу на довкілля, сертифікації, а при природно-заповідних установах є науково-технічні ради.
Вже в обговоренні Сергій Панченко зауважив, що підрозділ про ці ліси мав би потрапити до дисертації, але не судилося, тому хотілося, щоб це був хтось із сьогоднішніх студентів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, адже це місто майже століття було адміністративним у Лівобережній Україні й довкола таких лісів особливо багато. Їх збереження має важливе значення і для лісознавства, і для розуміння нашої історії та культури.
















https://us02web.zoom.us/j/2972452475?pwd=bmk3L1ZQckRtektuaE5QTDkyaVhyZz09
Ідентифікатор конференції: 297 245 2475
Код доступу: 1234


?? Вигравайте призи з фірмовою символікою ЄС у новій Євровікторині!
Цього разу в межах кампанії #РАЗОМВИСТОЇМО усі охочі зможуть випробувати свої знання, відповівши на запитання про підтримку, яку ЄС надає малому та середньому бізнесу в Україні.
? Вікторина триватиме з 13 листопада до 6 грудня 2023 року.
? Для участі перейдіть за посиланням: https://euroquiz.org.ua/euroquiz. Бажаємо успіху!
//
?? Take part in the new EuroQuiz and win special prizes with EU branding!
This time, as part of the #TOGETHERWEARERESILIENT campaign, everyone can test their knowledge by answering questions about EU support for small and medium-sized enterprises in Ukraine.
? EuroQuiz will run from 13 November until 6 December 2023.
? To participate, follow the link: https://euroquiz.org.ua/euroquiz. Good luck to all!
 
 
Заплвановані заходи на 2023 - 2024 н.р.

25 жовтня 2023 року – Європейський день справедливості.

10 листопада – Всесвітній день молоді.

11 листопада – Міжнародний день енергозбереження.

20 листопада – Всесвітній день дитини. Конвенція прав дитини.

5 грудня – Всесвітній день волонтерів.

10 грудня – День прав людини.

24 січня – Міжнародний день освіти.

11 лютого – Міжнародний день дівчат і жінок у науці / День безпечного Інтернету.

14 лютого – Міжнародний день дарування книжок.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

20 березня – Всесвітній день Землі.

28 березня – Година Землі.

4 квітня – День створення НАТО.

7 квітня – Всесвітній день здоров’я.

17 квітня – 7 травня – Європейські тижні цифрової грамотності.

Початок травня – День Європи.

21 травня – Всесвітній день культурного різноманіття заради діалогу й розвитку.

6 червня – Міжнародний день очищення водойм.

20-22 червня – Європейський тиждень сталої енергії.