Матеріально-технічне забезпечення
Забезпечення організації освітнього процесу в університеті господарськими службами здійснюється відповідно до затверджених навчальних планів, планів розвитку матеріально-технічної бази та вимог повсякденного життя. Відповідно до Державних будівельних норм України «Будинки та споруди навчальних закладів» ДБН В.2.2.-3:2018 на одного студента припадає 11 м2 загальної площі, 3,98 м2 навчальної площі (норматив 2,4 м2).
Площа навчальних приміщень становить 9045,9м2 у тому числі: приміщення для занять студентів, курсантів, слухачів (лекційні, аудиторні приміщення, кабінети, лабораторії тощо) – 6507,8 м2; комп’ютерні лабораторії – 372,6 м2; спортивні зали – 2165,5 м2. Приміщення для науково-педагогічних (педагогічних) працівників – 1956,5м2; бібліотека, у тому числі читальні зали – 927,9 м2; гуртожитки (кімнати для проживання студентів) – 5986,3 м2; їдальні, буфети – 661,2 м2; профілакторії, бази відпочинку – 107,0 м2; медичні пункти – 109,7 м2; службові приміщення – 14614 м2.
Санітарно-технічний стан усіх приміщень, навчально-лабораторних аудиторій відповідає вимогам чинних норм і правил експлуатації, забезпечено необхідний тепловий, санітарний та протипожежний режим. Випадків порушень та травмувань не зафіксовано. Усі будівлі та споруди відповідають даним технічних паспортів та санітарно-технічним вимогам.
Для підготовки фахівців використовуються комп'ютерні лабораторії з доступом до мережі Internet засобами оптоволоконних ліній, запроваджено технологію відеоконференцзв’язку зі школами міста, що дає змогу проводити відеоспостереження за уроками, виховними заходами, здійснювати спільні наукові дослідження. Більше 30% навчальних аудиторій, що використовуються в освітньому процесі, забезпечено мультимедійним обладнанням. Працює Інтернет-центр, для якого встановлено окрему лінію (АDSL - підключення до Інтернету, швидкість приймання інформації 15 МБ/с, швидкість передання 5 МБ/с), наявна додаткова оптоволоконна лінія зі швидкістю до 100 МБ/с.
У 2015 році впроваджено автоматизоване інформаційне середовище управління освітнім процесом «Політек-Софт» було повною мірою реалізовано у вигляді модульних систем («Навчальний план», «Навчальний процес», «ПС-Розклад», «ПС-Студент», «Колоквіум»). Воно складається з окремих баз даних, об’єднаних у комплексну систему та здатних обмінюватися інформацією між собою. Модулі впровадженої автоматизованої системи управління освітнім процесом можуть працювати і як окремі самодостатні програмні засоби.
Навчальний процес проводиться в загальних аудиторіях університету, тематичних аудиторіях кафедр та спеціалізованих аудиторіях і лабораторіях, комп’ютерних класах (з достатньою кількістю робочих місць та строком експлуатації не більше восьми років).
Навчальні аудиторії, спеціалізовані кабінети та лабораторії обладнані достатньою кількістю робочих місць, що відповідає нормативам, розміщуються на різних поверхах, мають безпосереднє бокове природне освітлення, а також обладнані штучним освітленням. Температурний режим приміщень перебуває в межах норми.
Лекційні аудиторії пристосовані до використання мультимедійного обладнання. Аудиторії для проведення лабораторних і практичних робіт містять достатню кількість навчальних матеріалів, лабораторних, аудіовізуальних приладів та обладнання, яке необхідне для забезпечення навчального процесу з урахуванням сучасної тенденції розвитку у сфері освіти.
Перелік обладнання спеціалізованих кабінетів:
гербарні матеріали, колекції насіння та плодів, моделі органів рослин, моделі квіток, електронні та світлові мікроскопи, мікропрепарати; сушильні шафи, електронні терези, термостат, рН-метри, реактиви, хімічний посуд, сушильні шафи; моделі та муляжі (скелет людини, внутрішні органи та системи органів), таблиці, атласи, відеотека, тематичні стенди; універсальні аптечки, інгалятори, апарат для штучного дихання, тонометри, спірометри, динамометри, терези, ростоміри, операційні набори; таблиці, схеми, дидактичний та відео матеріали; колекції мінералів та гірських порід, палеонтологічні рештки рослин і тварин, моделі викопних тварин; колекції комах, опудала птахів та ссавців, вологі та остеопрепарати, опудала тварин.
моделі ефективних будівельних конструкцій, прилад для визначення температур на поверхнях будівельних матеріалів, прилад для нагрівання поверхонь будівельних матеріалів, установка для визначення термічного впливу на будівельні конструкції та матеріали, зразки будівельних матеріалів та виробів, об’ємомер Ле Шательє, прилад Віка, стандартна форма-конус, воронка НІЛКа, сито з кришкою та денцем, прилад для визначення термічного впливу на зміну лінійних розмірів будівельних матеріалів тощо.
натуральні зразки основних сільськогосподарських культур; зразки мінеральних добрив, що застосовуються в Україні; гербарії культурних рослин та найбільш поширеніших бур’янів; зразки насіння основних польових культур; електронні ваги; сушильне обладнання; набір решіт; електровологоміри; совки; б’юкси; вимірювальні прилади;
галерейна система для експозиції декоративно-ужиткових творів студентів, маркерна дошка, комплект самовідновлювальних килимків для різання і розмічання матеріалів, комплект макетувальних ножів із змінними лезами, набір інструментів для художньої обробки шкіри, комплект дерев’яних дощок для обробки матеріалів, макети меблів трансформерів, 2 стенди з основ кольорознавства;
стенд електрообладнання автомобіля Газ-53, стенд паливної системи автомобіля Газ-53, стенд системи запалювання автомобіля Ваз, електрифікований стенд «Режими роботи карбюратора К-88», двигуни автомобілів ЗиЛ-130 та Газ-53, стенд рульового керування автомобіля ЗиЛ-130, коробки перемикання швидкостей автомобілів ЗиЛ-130, Газ-53 та трактора Т-150К, набори інструментів, універсальні інструменти та прилади для абсолютних вимірювань, комплект навчальних плакатів, макети вузлів колісних та гусеничних тракторів.;
прямострочні промислові машини SIRUBA-L818F-M1, прямострочні промислові машини 1022кл., прямострочна промислові машини 1022-Мкл., побутові швейні машини “Чайка”-142 кл, побутові швейні машини “Чайка”-132 кл. з електроприводом, праска ROVENTA DM127, прасувальна дошка, розкрійний стіл 230х0,95, побутова швейна машина BROTHER-XR-1, петельна промислова машина “Минерва”, прямострочна швейна машина 22 кл, краєобметувальна трьохниткова промислова машина, краєобметувальна побутова машина МБК-1, праска УТ 100-1,2 220V, прасувальний стіл, швейні машини у розрізі, стенди із зображенням окремих деталей механізмів, графічні зображення переплетень, шафи з альбомами зразків текстильних матеріалів, мікроскопи, стенди з кресленням основ швейних виробів, плакати з кресленням деталей швейних виробів, манекени (чоловічий і жіночий), метрові лінійки, сантиметрові стрічки, набір креслярських лекал, шафа для зберігання креслень основ різних деталей на типову фігуру тощо.
Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди Глухівського НПУ ім. О.Довженка за функціональним призначенням залежно від характеру їх використання віднесено до навчально-тренувальних, фізкультурно-оздоровчих та спортивно-демонстративних споруд.
Для проведення спортивно-масової роботи в університеті є спортивні зали, у яких проводяться заняття з різних видів спорту, факультетські та міжуніверситетські спартакіади, у позанавчальний час діють спортивні секції та абонементи. У навчальному закладі функціонує Спортивний клуб. Регулярно проводяться спортивно-масові заходи: змагання серед факультетів з легкоатлетичного кросу, настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, лижних перегонів, серед студентів перших курсів – змагання з волейболу та баскетболу.
Загалом в університеті наявні шість спортивних залів з тренажерним обладнанням загальною площею 2165,5 м2; тенісний корт – 236,5 м2; два плавальних басейни – 567,9 м2.
Спортивне обладнання охоплює:
- тренажер Atletka Stimul ST 010, тренажер-комплекс «Універсал», гребний тренажер, фітнес-ценрт «Максіма», фітнес-центр «Идеал», тренажер жим ногами; велотренажер, велотрек;
- байдарки Нерис-2, Нерис-3, дошки для навчання плавання;
- шахові годинники, шахові дошки, шахові столи, шахи;
- палатки, казанки туристичні, компаси, рюкзаки, каремати, килими туристичні;
- тенісні столи, ракетки тенісні, м’ячі футбольні, волейбольні, баскетбольні;
- гирі, гранати, списи, кільця спортивні, гантелі тренувальні, штанги, обручі Халахуп, м?ячі-фітболи, степ-платформи тощо.
Спортивні споруди використовуються відповідно до їх цільового призначення, де здійснюються спортивні заходи університетського та надуніверситетського рівня. На спортивних об’єктах університету проводяться навчальні заняття з фізичного виховання, здійснюються навчально-тренувальна робота спортивних секцій з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, футболу.
Отже, матеріально-технічна база спортивного комплексу університету повністю задовольняє потреби для якісного забезпечення освітнього процесу.