Новини науки
Запрошуємо приєднуватися до семінару в Zoom за покликанням: https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор семінару: 531 368 6297
Код доступу: 2022
РЕЗУЛЬТАТИ І ЕТАПУ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ПРОЄКТІВ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, ПРИКЛАДНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ) РОЗРОБОК МОЛОДИХ ВЧЕНИХ, ВИКОНАННЯ ЯКИХ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З 2025 РОКУ
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 16.08.2024 №1160 «Про оголошення у 2024 році конкурсного відбору проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», Глухівського НПУ ім. О. Довженка від 27.08.2024 №261 "Про проведення І етапу конкурсного відбору проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, виконання яких розпочнеться з 2025 року за рахунок коштів загального фонду державного бюджету" до участі в другому етапі конкурсного відбору рішенням вченої ради Глухівського НПУ ім. О. Довженка (протокол № 2 від 25 вересня 2024 року) рекомендовано проєкт «Формування професійної компетентності майбутніх педагогів засобами інноваційних цифрових технології в умовах воєнного стану». Ініціативна проєктна група: Аліна ДМИТРЕНКО, Анастасія ПОЛЯКОВА, Вікторія АТОРІНА, Ольга СОРОКА, Артем АНДРОСЕНКО, Марина МІНЧЕНКО
Робота відбуватиметься в змішаному форматі з використанням платформи Zoom
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
13.00 – 13.15 – підключення та вирішення організаційних питань;
13.20 – відкриття конференції; пленарне засідання.
Програма
Продовжено виплату стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених МАРИНЧЕНКО Інні Віталіївні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри професійної освіти та комп`ютерних технологій.
Вийшла електронна версія збірника XІІ Всеукраїнських науково-педагогічних читань молодих учених і здобувачів освіти іноземними мовами «The 21st Century Challenges in Education and Science» Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Робота конференції в черговий раз підтвердила, що професійне спілкування іноземними мовами – важлива складова фахової та наукової підготовки спеціалістів різних галузей знань, яка сприяє активізації й подальшому розвитку пізнавальних здібностей і наукових інтересів здобувачів освіти та молодих учених, а також їхній ефективній реалізації як в академічному, так і професійному середовищі.
Основні питання, що висвітлюються у матеріалах конференції:
- Unsolved problems in Linguistics and Literature.
- New challenges in Teaching Methods.
- Perspectives in Humanities.
- Innovations in Natural Sciences and Methods of Teaching.
- New trends in professional and technology education.
Електронна версія збірника тут:
Збірник
Результати конкурсу та список переможців буде оприлюднено за посиланням: https://gnpu.edu.ua/index.php/
Програма
За підсумками Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Методика викладання предметів (дисциплін) фізико-математичного циклу в закладах освіти» у 2023/2024 навчальному році отримали перемогу, посівши ІІ місце.
На базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 24-25 квітня 2024 р. відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії у 2023–2024 н.р.
Конкурс відбувся у дистанційному форматі. Про свою участь у Конкурсі заявили 172 учасники – представники університетів з усієї України Проблемам соціальної інклюзії було присвячено 61 наукову роботу.
Початок конференції: 25 квітня 2024 року о 12:00 год.
Форма проведення: онлайн, застосунок – Zoom.
Робота відбуватиметься в змішаному форматі з використанням платформи Zoom
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Початок 0 12.00
Програма
Програма
Програма
Сьогодні відбулася чергова зустріч ради молодих вчених Сумської області на базі Сумського державного університету. Говорили про організацію заходів підвищення публікаційної діяльності молодих науковців нашої області, про активізацію і залучення їх до участі в обласному конкурсі наукових проєктів молодих вчених "Наука для безпеки та сталого розвитку Сумщини", що проводиться до Дня науки. Звичайно, основою засідання був виступ проректора з наукової роботи СумДУ, докт. фіз.-мат. наук, проф. Анатолія Чорноуса та завідувачки кафедри кримінально-правових дисциплін і судочинства, докт. юрид. наук, доцента, першого заступника голови Ради молодих вчених Ольги Бондаренко про перспективи роботи Ради у кооперації з СумДУ. Під великим враженням від здобутків СумДУ в науковій роботі аспірантів, студентів, докторантів і молодих викладачів.
Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених
Тема: ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Розвиток гнучких умінь (soft skills) у процесі освітньої діяльності: теорія і практика»
Підключитися до конференції: Zoom https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Покликання на конференцію:
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор зустрічі: 531 368 6297 Код доступу: 2022.
Програма
Міжнародний конкурс студентських наукових робіт “Black Sea Science 2024”
Шановні колеги!
Запрошуємо студентів Вашого закладу до участі у дистанційному Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science 2024”, який проводиться за наступними напрямками:
-
Харчова наука і технології
2. Економіка і управління
3. Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка
4. Енергетика та енергоефективність
5. Екологія та охорона навколишнього середовища
6. Туризм та готельно-ресторанна справа
Роботи приймаються до 1 лютого 2024 р.
Автори кращих наукових робіт запрошуються до участі у підсумковій онлайн-конференції для наукової доповіді та захисту роботи у березні 2024 р.
Участь у конкурсі безкоштовна.
Більш детальна інформація представлена на офіційному сайті конкурсу http://isc.ontu.edu.
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт із галузі “Гендерні дослідження” https://www.viti.edu.ua/news/
Звітно-виборні збори Наукового Товариства студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених Глухівського НПУ ім. О. Довженка — 2024
19 січня 2024 року на базі Глухівського НПУ ім. О.Довженка відбулися звітно-виборні збори Наукового Товариства студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених у змішаному форматі за участю проректора з науково-педагогічної роботи, професора Григорія Луценка.
На порядок денний засідання було винесено низку важливих з організації діяльності Наукового товариства питань, серед яких: звіт голови ради Наукового Товариства студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених університету Анастасії Полякової за період своєї каденції; Вибори членів Ради Наукового товариства студентів, аспірантів; Про інституційний розвиток Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Стратегічні напрями діяльності НТ, робота секцій Наукового товариства; Науково-організаційна діяльність.
Ключовими у порядку денному було питання обрання голови Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
З 2021 року обов’язки голови Наукового товариства на громадських засадах виконувала Анастасія ПОЛЯКОВА яка представляла інтереси Наукового товариства Університету в усіх структурних підрозділах Університету, а також в організаціях та установах в Україні та за її межами. У звітній інформації йшлося, зокрема, про інституційний розвиток Наукового товариства, стратегічні напрями діяльності НТ, секції Наукового товариства, науково-організаційну діяльність, матеріально-технічне забезпечення, виконання бюджету Наукового товариства, роботу з нормативно-правовими актами, масштабування та комунікацію. Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету є частиною системи громадського самоврядування.
Делегати проголосували за представлений доповідачем звіт діяльності Наукового товариства університету одноголосно. Від імені адміністрації проректор з науково-педагогічної роботи Григорій ЛУЦЕНКО подякував Анастасії Сергіївні за добросовісне виконання обов’язків голови Наукового товариства університету та особистий вклад у розвиток студентської науки.
Приємно відзначити роботу голів Наукових товариств факультетів та навчально-наукових інститутів, які виконують роботу на громадських засадах, а саме: Артема АНДРОСЕНКА., ф-т технологічної і професійної освіти, Світлани ГРЕЧАНИК, ННІ Педагогіки і психології, Олексія МОЗГОВОГО, ННІ Філології та історії, Аліни ДМИТРЕНКО, ф-т дошкільної освіти, Анастасії ПОЛЯКОВОЇ, ф-т природничої і фізико-математичної освіти.
Шляхом відкритого голосування на посаду голови Наукового товариства було обрано аспірантку кафедри технології і професійної освіти факультету технологічної і професійної освіти Ольгу СОРОКУ. В планах новообраної голови – популяризація Наукового товариства у медіапросторі, активізація проєктної та грантової діяльності. Створення сприятливих умов для участі членів Наукового товариства у всеукраїнських та міжнародних наукових заходах – аби молоді вчені мали змогу реалізовувати свої дослідження і отримувати фінансування для їх виконання. Одна з головних цілей – налагодження співпраці з Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.
Висловлюємо вдячність за якісну роботу, командність, відданість та натхнення складу Ради Наукового товариства 2021-2023 р.р.
Висловлюємо щиру подяку всім учасникам зборів за плідну та творчу роботу під час заходу.
Відділ аспірантури, докторантури та наукової роботи.
Анкета
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Вимоги до оформлення наукових робіт
Програма
Матеріали
Запрошуємо на урочисту церемонію відкриття «Всеукраїнського тижня читання», яка відбудеться 4 грудня 2023 року о 13:00 в онлайн-форматі.
онлайн та офлайн за покликанням: Zoom Конференція
https://us02web.zoom.us/j/
Ідентифікатор конференції: 831 7995 2002
Код доступу: 101736
Програма
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І ЕТАПУ ХІV МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА!
Високий рівень мовно-літературної підготовки виявили 6 конкурсантів.
І місце здобула Москаленко Ангеліна Анатоліївна (студентка 21-У групи Навчально-наукового інституту філології та історії),
ІІ місце – Ананьєва Анастасія Євгенівна (студентка 23-УА групи Навчально-наукового інституту філології та історії), Бадуненко Валентина Сергіївна (студентка 22-ПО групи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології),
ІІІ місце – Чечель Наталія Олександрівна (студентка 33-У групи Навчально-наукового інституту філології та історії), Півторацька Поліна Олександрівна (студентка 31-ПО групи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології), Гарета Олег Романович (студент 41-ПО групи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології).
Щиро вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів та нових досягнень у ІІ етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка!
Грамоти
У Глухівському НПУ ім. О. Довженка підбито підсумки першого етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який об’єднав знавців та шанувальників рідного слова і засвідчив, що українська мова – це мова нескореної нації, яка сьогодні боронить свою незалежність.
Вітаємо переможців і бажаємо наснаги на нові звершення!
Детальна інформація за покликанням:
https://classroom.google.com/c/NjM2MTI2MTkwNzYx?cjc=f5gobgb
Грамоти
Ukraine Reconstruction Fund та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголошують про старт конкурсу наукових проєктних концепцій
«Відродження та інноваційний розвиток України»
Метою конкурсу є популяризація розробок українських студентів, аспірантів, молодих учених серед ділової та наукової спільноти Сполучених штатів; пошук та заохочення потенційних інвесторів для реалізації проєктів; стимулювання інноваційної діяльності та рішень, спрямованих на відновлення та сталий розвиток України.
Проєктні концепції мають відповідати наступним напрямкам: відновлення й модернізація виробничої та соціальної інфраструктури; відновлення природного середовища та розвиток відновлюваних джерел енергії; розвиток безпілотної авіації та ракетно-космічних технологій
Критерії відбору: актуальність проєкту, наукова та практична цінність; узгодженість цілей проекту з завданнями відбудови України від наслідків війни; інноваційний потенціал проєкту; наявність сучасних технологій; економічна та технологічна обґрунтованість.
У конкурсі можуть брати участь студенти, які навчаються на денній або заочній формі у закладах вищої освіти та наукових установах України, аспіранти та молоді учені. Окрім стипендій Фонд надасть переможцям та фіналістам конкурсу правовий та організаційний супровід для отримання грантової підтримки від уряду США та реєстрації патентів в United States Patent and Trademark Office, USPTO. Заявку на участь у конкурсі можна подати до 16 березня 2024 року.
Проєктні концепції додаються до форми окремим файлом.
Всі питання, пропозиції та уточнення приймаються на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або за телефонами +380504816333, +380672339623.
Посилання на першоджерело
Програма
Запрошуємо на церемонію нагородження учасників та переможців щорічного загальноуніверситетського конкурсу "Студент року - 2023", яка відбудеться 17 листопада 2023 року о 13:00 в онлайн-форматі. Підключення до конференції Zoom:
https://zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Робота відбуватиметься в змішаному форматі з використанням платформи Zoom
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Програма
Запрошуємо приєднуватися до семінару в Zoom за покликанням:
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор семінару: 531 368 6297
Код доступу: 2022.
Програма
Сертифікати
Збірник
Подання претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених
Відповідно до Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених» (далі – Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994 р. No 560 (далі – Постанова) зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. No 714 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994 р. No 560 і від 23 серпня 1994 р. No 582», листа Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 19.10.2023 No 01-16/129 (додається) та у зв’язку з вивільненням 12-и місць просимо до 10 листопада 2023 року подати претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених (далі – стипендії).
Стипендії призначаються за рішенням президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки терміном на два роки і виплачуються стипендіатам за місцем їхньої основної роботи (навчання) додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії, різних доплат і надбавок.
Згідно з Положенням, затвердженого Постановою, особи, які висуваються на здобуття стипендій, повинні відповідати визначенню терміну «молодий вчений», наведеного у Законі України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Вік осіб, які висуваються на здобуття стипендій, не може перевищувати вік, визначений для молодих вчених Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», на час їх висування для участі у конкурсі на здобуття стипендій.
На здобуття стипендій можуть висуватися наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, інші молоді вчені наукових установ, організацій, закладів вищої освіти.
Висунення осіб на здобуття стипендії здійснюють за місцем їх основної роботи (навчання) вчені (наукові, науково-технічні, технічні) ради наукових установ, організацій, закладів вищої освіти та національних галузевих академій наук (далі – Рада) за наявності письмових рекомендацій не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями і здібностями молодого вченого. Рішення про висунення приймається на засіданні Ради таємним голосуванням за умови, що за нього проголосувало не менше двох третин присутніх членів Ради.
Ураховуючи зазначене, заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління МОН (далі – ЗВО/НУ), подають супровідний лист, де надається список претендентів на здобуття стипендій, та зведені відомості про наукові результати претендентів за формою, що додається, яка затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 18.07.2022 No 634 «Про затвердження Положення про стипендіальну комісію з попереднього відбору претендентів на призначення стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 вересня 2022 року за No 1013/38349, в паперовому вигляді та на USB-флеш-накопичувачі.
Крім того, необхідно надіслати документи згідно з наведеним нижче переліком, що формуються для кожного претендента на здобуття стипендії:
- Лист-подання (на бланку ЗВО/НУ), де зазначаються наукові результати претендента, а також можливість проведення наукових досліджень. Лист-подання підписується керівником ЗВО/НУ та скріплюється печаткою.
- Витяг з протоколу засідання Ради про висунення претендента за результатами таємного голосування, завірений підписами та скріплений печаткою.
- Відомості про претендента, завірені відділом кадрів, де зазначається: прізвище, ім’я, по батькові, дата та місяць народження; повна назва організації, де він працює (навчається); посада (для аспірантів та докторантів – рік навчання); науковий ступінь, вчене звання; повна домашня та службова адреси, телефони.
- Рекомендації не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими результатами і здібностями молодого вченого.
- Відомості про платіжні реквізити ЗВО, НУ в Державній казначейській службі України у форматі ІВАNдля перерахунку стипендій, підписані головним бухгалтером ЗВО, НУ.
- Згоди на обробку персональних даних претендентів для МОН та Комітету відповідно до додатків 1, 2.
На кожного претендента на здобуття стипендії подаються документи у двох примірниках. Кожен примірник брошурується в окремій папці. На лицьовому боці папки – надпис: на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених, Міністерство освіти і науки України, назва ЗВО або НУ, прізвище, ім’я, по батькові претендента.
Справи претендентів, які не пройшли конкурсний відбір, збереженню та поверненню не підлягають.
Документи претендентів на здобуття стипендій разом з супровідним листом та USB-флеш-накопичувачем надсилаються ЗВО та НУ до Міністерства освіти і науки України на адресу (з доставкою): проспект Берестейський, 10, м. Київ, 01135.
Також просимо форму для подання відомостей про наукові результати претендента на призначення стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених надіслати у форматі *.doc на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Додаток:
- Згода МОН на обробку персональних даних претендента на 1 арк.
2. Згода Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки на обробку персональних даних претендента на 2 арк.
3. Форма для подання відомостей про наукові результати претендента на призначення стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених на 2 арк.
4. Лист Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 19.10.2023 No 01-16/129 на 1 арк.
Всеукраїнський благодійний Культурно-науковий фонд Т.Г.Шевченка запроваджує цього року до 210-річчя від дня народження Кобзаря Всеукраїнський краєзнавчий конкурс «От де, люде, наша слава, слава України», до участі в якому запрошується учнівська та студентська молодь.
Конкурс проводиться з метою формування національної свідомості, сприяння виявленню талановитих дослідників, зацікавлених у розвитку шевченкознавства, популяризації як його творчості, так і діяльності та творчості своїх видатних земляків.
Конкурс оголошується 1 жовтня 2023 р.:
початок прийому анкет-заявок на участь у Конкурсі – 1 грудня 2023 р.;
початок прийому робіт – 1 січня 2024 р.;
кінцевий термін подання творів – 31 січня 2024 р.;
переможці оголошуються 9 березня 2024 р.
Нагородження відбувається в електронному вигляді впродовж березня.
З детальною інформацією щодо участі можна ознайомитись за посиланням: https://ot-de-lude-nasa-slava-
Координатор Конкурсу: Людмила Красицька, президент Фонду Т.Г. Шевченка. Телефони: +38(050)387-01-26, +38(097)329-50-95,
Viber, WhatsApp: +38-073-473-72-27,
електронна скринька: ot-de-lude-nascha-
В День української писемності та мови розпочнеться ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
27 жовтня 2023 року до Дня української писемності та мови розпочнеться ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Узяти участь у конкурсі зможуть учні й учениці 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні й учениці закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти і студентки закладів фахової передвищої і вищої освіти.
Церемонія відкриття конкурсу відбудеться 27 жовтня о 13:00. Охочі зможуть переглянути її у прямому ефірі на YouTube-каналі МОН.
Джерело – сайт Міністерства освіти і науки України.
Ідентифікатор конференції:
429 270 2853
Код доступу: 4z6pSF
https://us02web.zoom.us/j/
Програма
Збірник
Покликання для підключення: On-line режим з використанням платформи Zoom
https://us02web.zoom.us/j/
Ідентифікатор конференції: 544 3313590
Код доступу: 8f0BB3
Програма
Збірник
Сертифікати
Рішення
ПУБЛІКАЦІЯ СТАТЕЙ З ПЕДАГОГІКИ
У НАУКОВОМУ ФАХОВОМУ ВИДАННІ
КАТЕГОРІЇ «Б» (ІІ півріччя 2023 р.)
Шановні науковці, колеги, друзі!
Редакція фахового видання «Вісник
Глухівського національного педагогічного
університету імені Олександра Довженка» запрошує
подавати статті для публікації у черговому випуску
No1/2023.
Вип. 3 (53), 2023 рік (педагогічні науки, спеціальності:
011, 012, 013, 014, 015).
Для опублікування статті необхідно до 30 листопада 2023 року
на електронну скриньку
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
надіслати статтю, оформленому у відповідності до вимог
(більш детальна інформація на сайті журналу
http://visn-ped.gnpu.edu.ua/index.php/uk/).
Збірник включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових
видань України з педагогічних наук (011, 012, 013, 014, 015)
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
No 1471 ВІД 26.11.2020)
Кожній статті видання присвоюється цифровий ідентифікатор
DOI (digital object identifier).
Вартість публікації становить 850 грн за статтю незалежно від кількості
сторінок.
Обсяг основного тексту статті – не менше восьми друкованих сторінок.
Кількість авторів – не більше трьох.
ПДФ
Електронна версія видання буде розміщена на
офіційному сайті: http://visn-ped.gnpu.edu.ua/index.php/uk/
ПРОГРАМА звітної конф ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Матеріал звітної конф ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
ПРОГРАМА звітної конф ВИКЛАДАЧІВ
Матеріал звітної конф ВИКЛАДАЧІВ
Meeting ID: 874 8054 8581
Code: 478842
Програма
Programme
Програма
Відбувся ІІ тур ІV Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація»
Упродовж 15-16 травня 2023 року у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проходив ІІ тур ІV Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація», Наукові доробки здобувачів освіти були представлені під час підсумкової науково-практичної конференції, урочисте відкриття якої відбулося 15 травня 2023 року на платформі Zoom.
Із вітальним словом до учасників конкурсу звернувся голова галузевої конкурсної комісії, проректор з науково-педагогічної роботи Університету, професор Григорій Луценко: «Вітаємо усіх учасників, їхніх наукових керівників, членів галузевої конкурсної комісії, організаторів цього заходу і як результат, сьогодні найталановитіші студенти мають нагоду представити свої наукові здобутки та позмагатися за перемогу».
Цьогоріч конкурс привернув увагу великої кількості молодих науковців зі всієї України. На розгляд організаторів було надіслано 90 студентських наукових робіт, в написанні яких взяли участь 100 учасників із 35 ЗВО. Широко представлена й тематика робіт конкурсантів
ПОВНА ІНФОРМАЦІЯ
Інні Маринченко продовжено виплату стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених
Інні Маринченко, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри професійної освіти та комп'ютерних технологій продовжено виплату стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених, які успішно пройшли атестацію (наказ Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки від 4 травня 2023 року № 4/01-11).
Наказ
Додаток
Студентка Глухівського НПУ ім. О. Довженка — переможниця Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
4 лютого 2023 року в усіх обласних центрах і місті Києві відбувся фінальний етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який дає можливість молодому поколінню вкотре звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості.
За результатами фінального етапу третє місце посіла Ангеліна Москаленко, студентка першого курсу ННІ філології та історії (науковий керівник – Тетяна Клейменова, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови, літератури та методики навчання).
Ректорат, Вчена рада, рада студентського самоврядування, рада наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених і весь колектив університету щиро вітають переможницю та її наукового керівника з високим досягненням!
Разом ми сильні! Слава Україні!
Більше інформації – за посиланням.
Робота відбуватиметься в змішаному форматі з використанням платформи Zoom
https://us02web.zoom.us/j/5313686297?pwd=bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT09
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Програма
Під'єднатися до конференції можна за покликанням Zoom:
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
Програма
Сертифікати
Збірник
Біобібліографічний покажчик Бєлашов В.І
Біобібліографічний покажчик Заїка В.В.
Біобібліографічний покажчик Заремський М.Й.
Програма
Збірник
Сертифікати
1. Як зберегти діалог і взаємопорозуміння.
Форма участі: очна – укриття корпусу № 4;
дистанційна - підключення до конференції Zoom
Програма
Сертифікати
Збірник
Мотивація нескорених: грантова підтримка здобувачів вищої освіти України
Запрошуємо студентів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка взяти участь у конкурсі під егідою "Мотивація нескорених". Це вже 9й конкурс в межах соціального проєкта “Scholarship в Україні”
Конкурс проходить за інформаційної підтримки ДНУ "ІМЗО" та українських грантонадавачів.
Мета проєкту - фінансово підтримати українських студентів під час війни, які незважаючи ні на що залишаються здобувати освіту у вітчизняних ЗВО.
Наразі діє конкурс з 2ма окремими грантами та окремими тематиками: фінансова тема та логістика. Загальний грантовий бюджет 42 000 грн.
Посилання на пресконференцію щодо цього проєкту - https://youtu.be/Ml419Ml7xG8
Участь у конкурсі безоплатна!
Для участі студентам необхідно подати заявку на участь та підготувати конкурсну роботу на запропоновану тему..
Детальні умови - на сайті проєкту та сторінках грантонадавачей:
І грант - "Аналіз кейсів іноземних фінтех-компаній та обґрунтування їх застосування в Україні" – подати заявку на сторінці https://creditplus.ua/scholarship
ІІ грант - “Аналіз послуг вантажних перевезень в умовах воєнного стану. Ваші пропозиції щодо покращення” - подати заявку на сторінці https://gruzar.com.ua/grant
Роботи прийматимуться до 16 травня 2023 р.
Результати та переможці минулого конкурсу “Scholarship в Україні” за посиланням https://scholarship.in.ua/uk/provedeni-konkursi/ . Захист робіт проходив онлайн.
Офіційне звернення у додатку.
З повагою, організаторка проєкту
Валуєва Юлія
+38 (067) 622-62-82
+38 (095) 744 13 15
ЛИСТ
Студентські історичні студії Випуск 9, 2023
Засідання Спілки Рад молодих вчених
14 березня 2023 р. відбулося засідання Спілки Рад молодих учених за участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. У роботі спілки взяли участь молоді науковці Глухівського НПУ ім. О.Довженка Аліна Дмитренко, Вікторія Аторіна. Спілка Рад молодих вчених – це постійний захід, який проводиться Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України з метою обговорення поточних проблем та шляхів їх вирішення; стану та перспектив розвитку Рад молодих вчених; методів активізації діяльності та помноження результативності роботи. У заході взяло участь понад 210 осіб – молодих вчених з різних установ і закладів України. З вітальним словом виступили Міністр освіти і науки України – Сергій Шкарлет та Голова Ради молодих учених при МОН України – Олеся Ващук.
Порядок денний щомісяця формується відповідно до пропозицій молодих вчених. Так, за результатами роботи березневої Спілки рад молодих учених до виконання було взято 23 ініціативи науковців. Опрацювали питання щодо діяльності вченого в умовах війни, більшу проблематику на прифронтовій території, зміни до фінансування та присвоєння наукового ступеня та вчених звань, ISBN для монографій молодих учених, можливості підтримки вченого щодо публікації. На сайті РМУ при МОН у скорому часі буде доступна інформація з переліком фахових журналів за різними галузями науки, котрі є безкоштовними.
15 березня 2023 року відбулася гостьова онлайн-лекція «Шевченко і театр» доктора філологічних наук, професора кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Новикова Анатолія Олександровича для здобувачів вищої освіти Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, Житомирського державного університету імені І. Франка.
ПРОГРАМА
У рамках цього циклу науковці матимуть змогу долучитися до дискусії та представити своє бачення за напрямками відновлення України повоєнного та післявоєнного періоду.
Графік проведення круглих столів за напрямками дослідження:
04.04.2023 – Охорона здоров’я. Фармацевтика – 12:00 – посилання на зустріч: http://surl.li/fjawu
05.04.2023 – Аграрні науки та продовольство – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjaxr
06.04.2023 – Природничі науки – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjayq
07.04.2023 – Юридичні науки – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjazp
11.04.2023 – Економічні науки. Сфера обслуговування – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbar
12.04.2023 – Розвиток освіти і науки – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbbq
13.04.2023 – Культура й мистецтво – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbcx
14.04.2023 – Міжнародні відносини – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbdq
18.04.2023 – Технічні науки - 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbem
19.04.2023 – Державне управління - 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbfc
20.04.2023 – Політичні та соціологічні науки - 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/fjbfs
За результатами роботи Циклу, всі пропозиції вчених будуть сформовані та передані до відповідних органів та інституцій з метою подальшої їх реалізації; стендові доповіді вчених будуть викладені на сайті Офісу підтримки вченого в окремій вкладці «Відновлення України»; пропозиції вчених будуть популяризовані на інформаційних каналах Офісу підтримки вченого.
З матеріалами попередніх етапів круглих столів можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/
Охочих долучитися до круглого столу та представити стендову доповідь просимо заповнити онлайн-форму за посиланням: http://surl.li/
У разі виникнення будь-яких питань: kulikovaelizaveta@sso.
Віримо в перемогу.
ЛИСТ
Щорічний Конкурс «Молодий вчений року».
Zoom
https://us02web.zoom.us/j/
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
ПРОГРАМА
Увага! Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка з 8 по 10 лютого 2023 року триватиме дистанційна експертиза з акредитації освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства)».
Запрошуємо на відкриту зустріч з експертами: ID 40383 Глухівського НПУ ім. О. Довженка
Час: 08 лютого 2023 року, 15:30
Підключитися до конференції Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/81415803434?pwd=b2dHdzFkMldML3EzK2JQL0Y0WHpzZz09
Ідентифікатор конференції: 814 1580 3434
ПАРОЛЬ: 2023
Посилання
Дистанційна - підключення до конференції Zoom за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/
Ідентифікатор конференції: 531 368 6297
Код доступу: 2022
7 лютого 2023 року з 12:00 до 16:00 відбудеться Онлайн-марафон до Дня безпечного інтернету за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.
Марафон буде корисним для освітян та батьків. Участь у заході безкоштовна.
Приєднуйтеся та скористайтеся нагодою:
-
почути експертні виступи та отримати корисні поради щодо онлайн-безпеки для дітей від спікерів;
-
поставити запитання експертам наживо;
-
пройти онлайн-опитування та квест;
-
взяти участь у розіграші подарунків.
Під час марафону також будуть представлені можливості цифрових інструментів та платформ Google для безпечного перебування в інтернеті.
Долучайтеся до зах вівторок 7 лютог о 12:00 за посиланням: https://bit.ly/40frJA4
Програма та корисні матеріали доступні на сайті заходу: https://bit.ly/3jiUMlD
Захід відбудеться в межах співпраці Google Україна, Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації. Партнерами марафону є Ла Страда та ГО “Безбар’єрність”.
Беріть участь та покращуйте цифрову безпеку для вас та ваших учнів!
У рамках співпраці між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та Університетом науки та комп'ютерних технологій (STEKOM) (Індонезія), з метою реалізації стратегії інтернаціоналізації, усталення міжнародних зв’язків викладачі нашого закладу вищої освіти протягом лютого 2023 року прочитають гостьові лекції.
У 2022/2023 навчальному році Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» було заплановано провести Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей.
Захід мав пройти у 2 тури, однак, проведення другого туру конкурсу у воєнних умовах було визначене як неможливим «з міркувань забезпечення безпеки учасників освітнього процесу». Організатори вважають недоречним проводити конкурс у дистанційній формі через високі ризики академічної недоброчесності.
Закладам вищої освіти рекомендують у цьому навчальному році у зв’язку із воєнним станом обмежитись проведенням конкурсу в один тур (лист МОН від 22.12.2022 № 3/5695-22).
За інформацією Інституту модернізації змісту освіт
І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023
Лист на ЗВО 2023
онлайн захід
«Кібергігієна у житті та на роботі», що відбудеться 02 лютого 2023 р.
ЛИСТ
Відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 14.11.2022 р. № 21/08-159 на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) у 2022/2023 навчальному році буде проводитися Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» за напрямами:
- Соціальні та поведінкові науки;
- Управління та адміністрування.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу просить Вас підтримати ініціативу проведення Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» за напрямами. Співорганізаторами Конкурсу є Поліський національний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана та закордонні навчальні заклади: Краківська гірничо-металургійна академія (м. Краків, Польща), Гданський технологічний університет (м. Гданськ, Польща), Стопанска академія «Д. А. Ценов» (м. Свищов, Болгарія), Південно-східний європейський університет (м. Тетово, Македонія), Арієльський університет (м. Арієль, Ізраїль), Університет прикладних наук ISMA (м. Рига, Латвія), Технічний університет Кошице (м. Кошице, Словаччина), Поморська Академія (м. Слупськ, Польща).
Метою конкурсу є розширення співпраці із закордонними закладами вищої освіти, стимулювання наукової діяльності студентів, формування нового світогляду майбутніх фахівців, усвідомлення необхідності змін та здійснення перетворень у майбутньому для реалізації засад сталого розвитку на різних рівнях соціально-економічних систем.
Конкурс проводиться у два етапи відповідно вимог до наукових робіт, які визначені у «Положенні про Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку»:
І етап (до 01.03.2023 р.) – підготовка наукових робіт у закладах вищої освіти і подання їх на адресу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
ІІ етап:
- рецензування конкурсних робіт (до 10.04.2023 р.);
- проведення підсумкової науково-практичної конференції – у змішаному режимі (4-5 травня 2023 р.).
Детальна інформація щодо Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» доступна на сайті ІФНТУНГ (https://nung.edu.ua/index.
На Конкурс подаються самостійно підготовлені студентами наукові роботи (не більше двох авторів), які є пріоритетними, інноваційними або пошуковими за своїм характером у межах певного напряму. У Конкурсі можуть брати участь до трьох наукових робіт від одного закладу вищої освіти. Анотація роботи і супровідні документи подаються національною та англійською мовами. Роботи подаються національною і англійською мовою та повинні відповідати вимогам «Положення про Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку». Конкурсні роботи необхідно зареєструвати на сайті ІФНТУНГ.
Запрошення для участі у конференції будуть надіслані у квітні 2023 року.
Телефон для довідок:
+380502946867 – Крихівська Наталія Олегівна.
+380502871601 – Кінаш Ірина Петрівна.
Додатки:
- 1. Вимоги до оформлення робіт, які подаються для участі у Конкурсі;
- Зразок титульного аркуша;
- Форма відомостей про автора (авторів) та наукового керівника;
- Перелік галузей знань, спеціальностей і спеціалізацій у межах спеціальностей Конкурсу, які відповідають напрямам освітньої та наукової діяльності.
Національний фонд досліджень України оголошує новий конкурс «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)»
Метою конкурсу є підтримка передових наукових досліджень і розробок українських вчених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році, шляхом надання індивідуальних грантів за підтримки Кембриджського університету (Велика Британія).
Тематичні напрями, за якими здійснюватиметься фінансування: широке коло фундаментальних і прикладних проблем в усіх галузях наук, пов’язаних із розв′язанням найбільш актуальних наукових завдань, націлених на технологічний, економічний, соціальний, культурний поступ України.
Дата та час початку подання заявок: 29.12.2022, 00:01 за київським часом.
Дата та час завершення подання заявок: 27.01.2023, 23:59 за київським часом.
Проведення наукової і науково-технічної експертизи та підбиття підсумків Конкурсу: до 23.05.2023.
Для ознайомлення з умовами конкурсу переходьте за посиланням: Умови конкурсу “Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)”.
НФДУ оголосив конкурс проєктів
«Наука для відбудови України у
воєнний та повоєнний періоди»
Національний фонд досліджень України оголосив новий конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди».
Метою конкурсу є фінансування колективних наукових проєктів, спрямованих на вирішення невідкладних питань відбудови України у воєнний та повоєнний періоди.
Конкурс проводиться за напрямами, пов’язаними із виконанням прикладних наукових досліджень і розробок, спрямованими на відновлення виробництва товарів та послуг або виведення України на новий рівень конкурентоспроможності (у тому числі у космічній галузі), розробку нових технологій та створення нових матеріалів для відновлення промислового виробництва, вирішення екологічних проблем, які виникли внаслідок військових дій, подолання розладів здоров’я населення, зумовлених війною, вирішення питань продовольчої та енергетичної безпеки, вирішення гострих соціальних питань, комплексної реабілітації різних груп населення, пов’язаної з воєнними травмами, посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі в контексті кібербезпеки), збереження культурної спадщини (а саме, реставрації, реконструкції, консервації пам’яток культури, діджиталізації тощо), яка постраждала внаслідок військових дій та/чи окупації.
Термін подання заявок: з 23 грудня 2022, 00:01 по 31 січня 2023, 23:59 (за Київським часом).
Умови конкурсу розміщено за посиланням: https://bit.ly/
Електронна пошта для довідок: natsi.2022.01@nrfu.or
Джерело: Національний фонд досліджень України
Шановні пані та панове!
Офіс підтримки вченого (далі – Офіс) разом з УкрІНТЕІ ініціює проведення ІІ Етапу Циклу круглих столів «Відновлення та модернізація України у повоєнний та післявоєнний час».
У рамках цього циклу науковці матимуть змогу долучитися до дискусії та представити своє бачення за напрямками відновлення України повоєнного та післявоєнного періоду.
Графік проведення круглих столів за напрямками дослідження:
01.02.2023 – Охорона здоров’я. Фармацевтика – 10:00 – посилання на зустріч: http://surl.li/egqci
01.02.2023 – Аграрні науки та продовольство – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqcx
02.02.2023 – Природничі науки – 10:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqdk
02.02.2023 – Юридичні науки – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqel
03.02.2023 – Економічні науки. Сфера обслуговування – 10:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqfn
03.02.2023 – Розвиток освіти і науки – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqgd
06.02.2023 – Культура й мистецтво – 10:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqgs
06.02.2023 – Міжнародні відносини – 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqhi
07.02.2023 – Технічні науки - 10:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqht
07.02.2023 – Державне управління - 13:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqir
07.02.2023 – Політичні та соціологічні науки - 15:00 - посилання на зустріч: http://surl.li/egqjb
За результатами роботи Циклу, всі пропозиції вчених будуть сформовані та передані до відповідних органів та інституцій з метою подальшої їх реалізації; стендові доповіді вчених будуть викладені на сайті Офісу підтримки вченого в окремій вкладці «Відновлення України»; пропозиції вчених будуть популяризовані на інформаційних каналах Офісу підтримки вченого.
Інформація про проведення І етапу круглих столів та стендові доповіді наявна на офіційному сайті Офісу підтримки вченого за посиланням: https://sso.org.ua/proyekty/
Охочих долучитися до круглого столу та представити стендову доповідь просимо заповнити онлайн-форму за посиланням: http://surl.li/dzmze.
За додатковою інформацією та з будь-якими пропозиціями звертайтеся до координатора проєкту – Кулікової Єлизавети (e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).
Віримо в перемогу.
КОНКУРС «ПЕРЕДОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ В ГАЛУЗІ МАТЕМАТИЧНИХ, ПРИРОДНИЧИХ І ТЕХНІЧНИХ НАУК»
Національний фонд досліджень України оголошує конкурс «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)».
Метою конкурсу є підтримка провідних наукових досліджень і розробок українських учених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році, шляхом надання індивідуальних грантів за підтримки Кембриджського університету (Велика Британія).
До тематичних напрямів, за якими здійснюватиметься фінансування, належать: широке коло фундаментальних і прикладних проблем в усіх галузях наук, пов’язаних із розв'язанням найбільш актуальних наукових завдань, спрямованих на технологічний, економічний, соціальний, культурний поступ України.
Заявки на участь приймають до 27.01.2023, 23:59 за київським часом.
Для ознайомлення з умовами конкурсу переходьте за посиланням: Умови конкурсу «Кембридж - НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)».
Оголошено конкурс 2022.01 «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди»
20.12.2022 Національний фонд досліджень України оголосив новий конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди»!
Метою конкурсу є фінансування колективних наукових проєктів, спрямованих на вирішення невідкладних питань відбудови України у воєнний та повоєнний періоди.
Конкурс проводиться за напрямами, пов’язаними із виконанням прикладних наукових досліджень і розробок, спрямованими на відновлення виробництва товарів та послуг або виведення України на новий рівень конкурентоспроможності (у тому числі у космічній галузі), розробку нових технологій та створення нових матеріалів для відновлення промислового виробництва, вирішення екологічних проблем, які виникли внаслідок військових дій, подолання розладів здоров’я населення, зумовлених війною, вирішення питань продовольчої та енергетичної безпеки, вирішення гострих соціальних питань, комплексної реабілітації різних груп населення, пов’язаної з воєнними травмами, посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі в контексті кібербезпеки), збереження культурної спадщини (а саме, реставрації, реконструкції, консервації пам’яток культури, діджиталізації тощо), яка постраждала внаслідок військових дій та/чи окупації.
Термін подання заявок: з 23 грудня 2022, 00:01 по 31 січня 2023, 23:59 (за київським часом).
Умови конкурсу розміщено за посиланням.
Електронна пошта для довідок: natsci.2022.01@nrfu.
27 грудня 2022 р. о 13.00 год.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Ковальчук Василь Іванович.
Адреса: 41400, Сумська обл., м. Глухів, вул. Києво-Московська, 24.
Підключення до конференції ZOOM доступне за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/89563771019?pwd=WlEyYi9tcURFTng2SGVvdEwvSjBpdz09
Ідентифікатор конференції: 895 6377 1019
Код доступу: 2022
Програма - Посилання
Матеріали конференції - Посилання
Резолюція - Посиланя
Код доступу: 2022
Матеріали конференції - Посилання
Програма - посилання
Оголошено конкурс на академічну мобільність
Налагодження міжнародного співробітництва є одним із важливих,
пріоритетних напрямів державної політики України, а також невід’ємною
частиною діяльності Глухівського національного педагогічного університету
імені Олександра Довженка.
У рамках угоди між нашим закладом вищої освіти та університетом Нігде
Омер Халісдемір в Туреччині на 2023 рік заплановано академічний обмін. З
метою інформування науково-педагогічних працівників та студентства про
відкриті можливості мобільності відбулася зустріч проректора з наукової
роботи та міжнародних зв’язків Наталії Ткаченко, керівника навчально-
методичного відділу (забезпечення міжнародної та проєктної діяльності)
Дмитра Марєєва із представниками факультетів та навчально-наукових
інститутів. Присутніх було проінформовано про кількість здобувачів вищої
освіти та викладачів, які зможуть взяти участь у програмі міжнародного
обміну, та надано інформацію про основні документи, необхідні для участі у
конкурсі на мобільність.
Крім цього, було обговорено перспективні напрями співпраці із закордонним
закладом-партнером.
Під’єднатися до конференції можна за посиланням Zoom: https://us02web.zoom.us/j/ 5313686297?pwd= bFZHUG05VTM3N3hMR3RFeGFpQlI1QT 09
Матеріали конференції- посилання
Сертифікати- посилання
Виступ на конференції «Актуальні питання дослідження вітчизняної історії та викладання предметів громадянської та історичної освітньої галузі в умовах НУШ» 17.11.2022: Щупак Ігор Якович, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», постдокторант Університету Торонто, Заслужений працівник освіти України НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ЗА УМОВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: НОВІ ВИКЛИКИ і НОВІ ПРОГРАМИ З ІСТОРІЇ
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка запрошує на гостьову лекцію «Climate Action and Alternative Livelihood – some Indian experience».
Online Global Lecture | Join Free
29 November 2022
Time: 15.00 – 16.30 Hours Central European Time (CET)
Zoom ID & Link: 892 0838 8356
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка запрошує на гостьову лекцію «Urban Blue-Green Spaces and Nature-Based Solution».
Online Global Lecture | Join Free
28 November 2022
Time: 15.00 – 16.30 Hours Central European Time (CET)
Zoom ID & Link: 852 7191 5629
Докладно: https://grassrootsinstitute.
Посилання на лекцію: https://us04web.zoom.us/j/ 4292702853?pwd= ekZVMy9zL1M1Y0kyc05jVFNudndGQT 09
Про оголошення конкурсного відбору проєктів
фундаментальних наукових досліджень,
прикладних наукових досліджень та науково-
технічних (експериментальних) розробок
молодих учених у 2022 році
(наказ МОН України від 09.11.2022 №996)
Міністерство освіти і науки України оголосило Конкурс проєктів
фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та
науково-технічних (експериментальних) розробок молодих, який
фінансуватиметься за кошти загального фонду держбюджету.
Керівником проєкту повинен бути науково-педагогічний (науковий) працівник
(докторант), який працює (навчається) у Глухівському НПУ ім. О.Довженка та на
момент подання проєкту на Конкурс (листопад 2022 р.) відповідає таким
вимогам:
кандидат наук (доктор філософії), віком до 35 років включно;
доктор наук, віком до 40 років включно.
До складу виконавців проєкту повинні входити студенти, аспіранти, наукові та
науково-педагогічні працівники та інші дослідники Глухівського НПУ ім.
О.Довженка, вік яких на момент подання проєкту (листопад 2022 р.) не
перевищує 35 років.
У разі потреби до виконання дослідження (розробки) залучається науковий
консультант, яким може бути як вітчизняний, так і іноземний вчений,
відповідно до тематики проєкту.
У міждисциплінарних наукових проєктах співкерівником проєкту може бути
молодий вчений, в тому числі, який працює в інших наукових установах або
організаціях, закладах вищої освіти, на підприємствах.
Керівникам проєктів необхідно підготувати матеріали для проведення
конкурсного відбору та подати до відділу аспірантури, докторантури та
наукової роботи для подальшої передачі на розгляд вченої ради до 23
листопада 2022 року на електрону адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Проєкт, що подається на Конкурс, супроводжується листами підтримки від
представників провідної наукової спільноти, потенційних інвесторів або
реального сектору економіки.
Лист - посилання
Додаток до листа - посилання
Інформація до проєкту - посилання
Оціночна шкала - посилання
Програма - Посилання
09 листопада стартує ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
З метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у 2022/2023 навчальному році проводитиметься ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, що традиційно стартуватиме 09 листопада в День української писемності та мови.
Про проведення - Посилання
Програма - Посилання
Матеріали конференції - Посилання
Програма- Посилання
Сертифікати- Посилання
Посилання на конференцію Meet
Для участі необхідно надіслати заявку на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тема: Круглий стіл (19.10.22)
Час: 1400
Підключитися до конференції Zoom
https://us02web.zoom.us/j/5760541399?pwd=SmpvVDRpaFY2dGxqcGlIT0kxTzVMdz09
Ідентифікатор конференції: 576 054 1399
Код доступу: 1111
Програма регіонального круглого столу
Матеріали конференції - посилання
Join Zoom Meeting
https://us05web.zoom.us/j/8716995332?pwd=MVcwNGwzVUl5Smc0c0N3dE11ODYwUT09
Meeting ID: 871 699 5332
Passcode: 071232
ПРОГРАМА ЗБІРНИК
Тел. для довідок: 099-133-55-02
Шановні колеги!
У зв’язку з воєнним станом та виходом з ладу критичної інфраструктури в
країні, зокрема частим вимкненням електроенергії у м. Глухові, випуск
матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції
«ТЕХНОЛОГІЧНА І ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА: ПРОБЛЕМИ І
ПЕРСПЕКТИВИ» затримується.
Дякуємо за розуміння!
Міністерством освіти і науки України з 13 вересня 2022 року оголошено конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Прийом документів триває до 13 жовтня 2022 року!
Призначається 25 державних іменних стипендій у п’яти номінаціях:
- стипендія імені Дмитра Максимова;
- стипендія імені Назарія Войтовича;
- стипендія імені Романа Гурика;
- стипендія імені Устима Голоднюка;
- стипендія імені Юрія Поправки.
Обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому працює/за яким навчається претендент (не менше трьох з перелічених форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукові доповіді, охоронні документи на об’єкти інтелектуальної власності, науково-методичні документи, звіти).
Особливе значення при визначенні переможців Конкурсу має активна громадянська позиція претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.
Вік претендентів, які висуваються на здобуття стипендії, станом на 1 січня року, в якому розпочинається виплата стипендій:
- не може перевищувати 35 років(включно) для осіб, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня;
- 40 років(включно) для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук.
Конкурс проводиться відповідно до:
- Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні;
- Положення про конкурсну комісію з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні;
- Наказу Міністерства освіти і науки України від 12.09.2022 № 809 «Про оголошення у 2022 році конкурсу на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні».
Відбір претендентів буде здійснюватися Конкурсною комісією відповідно до Критеріїв відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Директорам ННІ/деканам факультетів до 26 вересня подати перелік кандидатур молодих вчених, що висуваються на конкурс!!!
Претенденти готують такі документи:
- супровідний лист, в якому зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові претендента на участь у конкурсі; номінацію, за якою подає документи претендент; суб’єкт подання; орган висування та перелік документів;
- мотивоване подання щодо призначення стипендії із зазначенням органу висування, в якому зазначаються наукові здобутки претендента та його активна громадянська позиція, за підписом керівника ЗВО;
- мотиваційний лист претендента щодо участі в конкурсі із зазначенням номінації;
- витяг з протоколу засідання вченої ради ЗВО;
- відомості про претендента, завірені відділом кадрів за місцем його основної роботи (навчання), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, дата, місяць і рік народження, повне найменування організації, де він працює (навчається), посада, науковий ступінь, вчене звання; наявність державних нагород; контактний номер телефону, адреса електронної пошти;
- перелік наукових публікацій претендента за останні три роки, підписаний ним і завірений вченим секретарем ЗВО;
- копії найважливіших(на думку претендента) праць (не більше трьох), для монографій і посібників – копія титульної сторінки, вихідних даних та анотації;
- інші документи(рекомендаційні листи, копії документів про відзнаки, посилання на реалізовані проекти (заходи), фото- та відеоматеріали, що засвідчують активну громадянську позицію претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також здобутки у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму;
- заповнена електронна форма за покликанням.
Документи в паперовому та електронному вигляді до 26 вересня 2022 року передати до відділу аспірантури, докторантури та наукової роботи, (кім. 48, корп. 2, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
Докладніше про умови конкурсу за покликанням https://mon.gov.ua/ua/news/13-veresnya-pochatok-konkursu-na-zdobuttya-derzhavnih-imennih-stipendij-najkrashim-molodim-uchenim-dlya-uvichnennya-podij-revolyuciyi-gidnosti-ta-vshanuvannya-podvigu-geroyiv-ukrayini-geroyiv-nebesnoyi-sotni
Увага! Конкурс на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених!
Відповідно до «Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених», рішення президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки, листа Міністерства освіти і науки України оголошується конкурс на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених!
Вік осіб, які висуваються на здобуття стипендій, не може перевищувати вік, визначений для молодих вчених Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», на час їх висування для участі у конкурсі на здобуття стипендій (молодий вчений – вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук).
Для участі у конкурсі до 19 вересня 2022 року всі бажаючі мають подати до відділу аспірантури, докторантури та наукової роботи заповнені відомості про наукові результати (форма додається) та відповідні підтвердження.
Кандидати до 23 вересня 2022 року на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
надсилають такі документи:
- Лист-подання, де зазначаються наукові результати претендента, а також можливість проведення наукових досліджень у форматі Word.
- Витяг з протоколу засідання вченої/науково-технічної/наукової ради структурного підрозділу про висунення претендента у форматі pdf.
- Відомості про претендента у форматі Word(додається у прикріплених файлах).
- Рекомендації не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими результатами і здібностями молодого вченого у форматі pdf.
- Згоди на обробку персональних даних претендента у форматі Wordдля МОН та Комітету з Державних премій України відповідно до прикріплених додатків 1, 2.
Після погодження, документи у паперовому варіанті подаються у двох примірниках. Кожен примірник брошурується в окремій папці. На лицьовому боці папки – титульний лист відповідно до зразку у прикріплених файлах.
Рішення про висунення осіб на здобуття стипендії приймається на засіданні Вченої ради університету.
За детальною інформацією щодо оформлення документів звертатися до відділу аспірантури, докторантури та наукової роботи (корп. 2, кім. 48).
Пакет документів:
- Титульна сторінка
- Відомості про претендента
- Додаток_2_Згода Комітет
- Додаток1_Згода МОН
- Лист МОН України
- ФОРМА _ відомості _додаток до листа МОН