Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Академічна доброчесність

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail
Договір зі StrikePlagiarism на 2023-2024 навчальний рік

 21 листопада 2024 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки статей та дисертацій щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.


29 жовтня 2024 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників факультетів технологічної і професійної освіти, дошкільної освіти та ННІ педагогіки і психології було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.


 27 вересня 2024 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників факультету природничої і фізико-математичної освіти та ННІ філології та історії було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.


2 грудня 2023 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників ННІ педагогіки і психології було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: виклики та проблеми сучасності". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.




9 листопада 2023 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників факультету технологічної і професійної освіти було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.




7 листопада 2023 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників факультету природничої і фізико-математичної освіти було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару. По завершенню семінару кожний учасник отримав електронний сертифікат про участь від факультету природничої і фізико-математичної освіти.




2 листопада 2023 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників факультету дошкільної освіти було проведено навчально-методичний семінар "Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність". На семінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності, використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях та здійснено характеристику критеріїв і вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіт подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.





Семінар «Шляхи і методи уникнення плагіату в наукових роботах»

     Альоною Петрівною Плугіною, докторкою філософії, старшою викладачкою кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка 24 березня 2023 року  було проведено семінар «Шляхи і методи уникнення плагіату в наукових роботах».

    Альона Петрівна ознайомила із трактуванням понять «академічна доброчесність», «плагіат», академічний плагіат» та основними видами порушень академічної доброчесності.

  Викладачка ознайомила присутніх з практичними порадами щодо запобігання плагіату та національними правилами оформлення бібліографічних посилань.

    Слухачами та активними учасниками зустрічі були аспіранти третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти «Доктор філософії». Семінар пройшов цікаво, насичено, інформативно, з активним діалогом між викладачкою та здобувачами освіти


10 червня 2022 року було проведено відкриту лекцію "Академічна доброчесність у науковій українській мові" (лектор - керівник навчального відділу, кандидат педагогічних наук Зенченко Т.Ф.). У межах лекції обговорено питання академічної доброчесності у вищій освіті України, процес і механізми формування культури академічної доброчесності в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка



Дотримання принципів академічної доброчесності сприяє підвищенню рівня відповідальності учасників освітнього процесу, створює довіру до результатів навчання і наукової діяльності. Не рідше ніж раз на три місяці відбувається засідання комісії з питань етики та академічної доброчесності. Друге зібрання у 2021 році відбулося 18.06.2021. Було розглянуто питання популяризації академічної доброчесності та запобігання плагіату в університеті; обговорено результати перевірки кваліфікаційних робіт на плагіат.





5 квітня 2023 року факультетом природничої та фізико-математичної освіти і адміністратором антиплагіат-системи StrikePlagiarism для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників було проведено лекцію-діалог "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. Було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується авторського права та академічної доброчесності, здійснено характеристику критеріїв та вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками зустрічі.






3 грудня 2022 року
у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів освіти усіх освітніх програм та спеціальностей було проведено онлайн семінар "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. Було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується дотримання принципів академічної доброчесності та звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками зустрічі.





Продовження співпраці зі Strike Plagiarism

24.05.2021 відбулася зустріч адміністрації університету, адміністратора антиплагіат системи Strike Plagiarism, гарантів освітніх наукових програм підготовки доктора філософії Теорія і методика вищої освіти, Теорія і методика професійної освіти Курок В.П. та Ковальчука В.І. з виконавчим директором Strike Plagiarism Алі Тахмазовим та менеджером з бізнес розвитку по Україні Наталією Ганець. Керівництво Strike Plagiarism провело презентацію нових функціональних можливостей антиплагіат системи. Було обговорено умови укладення нового контракту та досягнена домовленість про продовження співпраці в області забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності. Означеною програмою здійснюватиметься моніторинг якості наукових розробок здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», за розширеними функціоналами програми, про які розповів Алі Тахмазов, продовжуватиметься робота в Глухівському НПУ ім. О.Довженка щодо формування освітнього середовища.




6 квітня 2021 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників було проведено консультативний вебінар "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. На вебінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується авторського права та академічної доброчесності, здійснено характеристику критеріїв та вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.




30 березня 2021 року у Глухівському НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників було проведено консультативний вебінар "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. На вебінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується авторського права та академічної доброчесності, здійснено характеристику критеріїв та вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.


 

Лекція 
 
Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють?
 
Lector: Dr. David Rettinger, Ph.D. - професор психологічних наук і директор академічних програм доброчесності в Університеті Мері Вашингтон (УМВ). Почесний президент Міжнародного центру академічної доброчесності, організації, заснованої для боротьби з шахрайством, плагіатом та академічною нечесністю у вищій освіті.