Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

План заходів

Психологічна служба - План заходів

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail

План заходів психологічної служби, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти на 2024 – 2025 н.р.

  1. Висвітлення на сайті Університету електронних ресурсів, присвячених проблемі булінгу, психологічним засадам профілактики і корекції проявів булінгу. (Вересень 2024)

  2. Інформування здобувачів освіти І курсу про психологічні засади попередження булінгу в освітньому середовищі, про порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, надання психологічної допомоги психологом Університету у випадку булінгу. (Вересень 2024)

  3. Семінар інформаційна безпека і кібербулінг в умовах військового стану для здобувачів освіти і викладачів Університету. (Листопад 2024)

  4. Анонімне анкетування здобувачів освіти про випадки булінгу (цькування) у навчальному закладі та його межами. (Грудень 2024, травень 2025)

  5. Аналіз інформації за протоколами комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти, психологічні заходи реагування на випадки булінгу (цькування). (За потреби)

  6. Консультування кураторів академічних груп практичним психологом університету щодо заходів, спрямованих на протидію булінгу (цькуванню). (За зверненням


Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка

 


Електронні ресурси, присвячені проблемі булінгу, психологічним засадам профілактики і корекції проявів булінгу.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#Text

Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти (наказ МОН України № 1646 від 28.12.2019)

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text

Діагностика булінгу і кібербулінгу: методичні рекомендації / Любов Антонівна Найдьонова; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – Вид. 2-ге, доп. – 2020. – 105 с.

http://mediaosvita.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/METODYCHNI-REKOMENDATSIYI_DIAGNOSTYKA-BULINGU-TSKUVANNYA_NAJDONOVA-L.A..pdf

Інформаційний портал Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Німеччини:

https://stopbullying.com.ua/

Інформаційний портал Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) присвячений проблемі кібербулінгу:

https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling

Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні. Попередній аналітичний огляд від Богдана Мойса, аналітика правозахисного департаменту Docudays UA:

https://cyber.bullyingstop.org.ua/storage/media-archives/docuweek_analytical-report.pdf

Буклет для батьків та дітей, який пояснює, як розпізнати кібербулінг, а головне — куди звертатися, якщо дитина опинилась у ситуації кібербулінгу:

https://cyber.bullyingstop.org.ua/storage/media-archives/cyberbulling_booklet_2_preview.pdf


Телефони гарячих ліній, громадських та державних організацій та доступу до їх послуг:

  • гаряча телефонна лінія щодо булінгу (цькування) 116 000

  • гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20

  • Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75

  • Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

  • Національна поліція України 102

  • правова допомога - звернення до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103

  • гаряча лінію ГО «Ла Страда – Україна» (за номером 0 800 500 225 – для стаціонарного телефона, 116 111 – для мобільного)