Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Відділ виховної роботи та молодіжної політики

Виховний відділ

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail

Виховна робота в університеті має системний, безперервний і комплексний характер. ЇЇ цілісність забезпечується взаємодією професорсько-викладацького складу з органами студентського самоврядування, профспілкою університету, громадськими організаціями, історико-педагогічним музеєм, радою ветеранів, центром правових знань, школою волонтерів, спортивним клубом, клубом «За здоровий спосіб життя» і туристичним клубом «ЯСМАНЬ», клубом «Дебатний університет молодіжної активності» (ДУМА).

Робота відділу виховної роботи та молодіжної політики спрямована на:

-  розвиток патріотизму і високої комунікативної компетентності здобувача вищої освіти, формування його активної життєвої та громадянської позиції;

- виховання особистості, що поважає культурні цінності, історико-культурні надбання і традиції Українського та інших народів;

- формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;

- партнерство з органами влади і місцевого самоврядування у сферах культури і молодіжної політики.


 

Ми у соціальних мережах

Facebook https://www.facebook.com/groups/437359574627430

Instagram https://www.instagram.com/mc_gnpu/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCJgmxJLfD4JBgZRoYegJE8g

Tik tok  https://www.tiktok.com/@mc_gnpu

 

Працівники:

vishnik1 235x303

Вишник Ольга Олександрівна - керівник відділу, кандидат педагогічних наукГубатенко Олександр Миколайович – фахівецьСкрипка Дарія Віталіївна – співробітник


Гарета Олег Романович – фахівець

Мітіна Марія Вікторівна – фахівець

Пата Діана Юріївна - співробітник


Основні напрями виховання в університеті:

- духовно-моральне;

-національно-патріотичне;

- правове;

- трудове;

- фізичне виховання (спорт) та усталення здорового способу життя;

- екологічне;

- художньо-естетичне;

- волонтерська діяльність.

Важливими складовими виховної роботи університету також є культурно-розважальні, організаційні й іміджеві заходи, науково-дослідна робота щодо вивчення історії університету та пов’язаних із ним постатей, вивчення історико-культурної спадщини регіону та України.

Виховна робота в університеті проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», комплексного плану виховної роботи університету на поточний рік, планів виховної роботи структурних підрозділів (факультетів / навчально-наукових інститутів), базових планів роботи кураторів, методичних рекомендацій до проведення виховних заходів,  інструктивних листів, розпоряджень ректора університету, голів обласних та об’єднаних територіальних громад, інших нормативно-правових актів. 

Щорічно за кожним напрямом виховної роботи плануються і проводяться відповідні заходи:

- відзначення Дня Соборності України, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України, Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні;

- проведення урочистостей з нагоди Дня Перемоги над нацизмом, Дня пам’яті та примирення, Дня партизанської слави, Дня вшанування учасників бойових дій території інших держав, ушанування пам’яті загиблих та зустрічі з ветеранами Другої світової війни, партизанського руху;

- ушанування пам’яті здобувачів освіти університету, які віддали життя за незалежність України; 

- ушанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні;

- засідання центру правових знань;

- участь у проведенні щорічних благодійних акцій «Милосердя», «Тепло сердець»;

- проведення щорічного Олімпійського уроку, Олімпійського тижня;

- проведення акцій «Молодь за здоров’я!», «Скажемо палінню «Ні!»;

- озеленення і благоустрій території університету й міста;

- проведення щорічних конкурсів «Нумо, першокурсник!», «Студент року», «Гуморина», «Міс університету», «Містер університету», «Студентська весна» та ін.;

- відзначення Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови, Міжнародного дня слов’янських мов, Дня українського козацтва, Шевченківських днів, Дня захисту дітей;

- проведення духовно-просвітницьких, історико-культурних, літературознавчих вечорів, цікавих зустрічей з видатними людьми;

- проведення зустрічей із представниками ювенальної превенції;

- організація Днів Європи в університеті, європейських тижнів місцевої демократії;

- тематичні екскурсії історичними та визначними місцями України;

- виховна робота в студентських гуртожитках.

 

 

В університеті діють такі гуртки:


Спортивні гуртки за інтересами: волейбол, баскетбол, дартс, настільний теніс, шахи; керівник: Губатенко Олександр Миколайович. Основна мета спортивних гуртків – підтримувати здоровий спосіб життя студентів. Займаючись цими видами діяльності, кожен охочий може з користю провести час, проявити власні здібності, розвивати певні спортивні навички та, зокрема, командну роботу, знайти нових друзів.


Хореографічний гурток
– «Euphoria»

Керівник – Мірошніченко Каріна Валеріївна

Робота гуртка спрямована на популяризацію класичного, народного та сучасного танцю в університеті. Студенти знайомляться з різними рухами, розвивають музикальність та підтримують фізичне та ментальне здоров’я кожного. Танцювальний колектив – постійний учасником всіх заходів, які проходять в університеті та за його межами: «Посвята першокурсників у студенти», «День Університету», «День Знань» і т. д.

 

Театральний гурток – «Юні довженківці»

Керівники - Мірошніченко Каріна Валеріївна та Скрипка Дарія Віталіївна На заняттях студенти мають можливість вчитися виступати та розвивати впевненість в собі та власних здібностях. Також учасники знайомляться зі своєю особистістю та намагаються розвивати фантазію, уважність, пам’ять і уяву. Вчаться виступати перед публікою, долаючи свій страх. Заняття проходять в дружній атмосфері, що допомагає розвивати творчий потенціал студентів нашого університету.

 

Художній гурток – «Visual culture»

Керівник – Скрипка Дарія Віталіївна Учасники цього гуртка є творчо різноплановими особистостями, тому на заняттях студенти займаються малюванням та створенням відео. Вони знайомляться з основами медіакультури та художнього мистецтва. Студенти гуртка є активними учасниками різних заходів, які проходять в університеті. Також беруть участь у створенні робіт на різні свята.

 


Плани заходів

2022 рік


2023 рік


2024 рік

 

 

 


Конкурси

2022 рік

2023 рікФлешмоби

Діяльність


Забезпечення

На обов’язки відділу також покладені технічний супровід заходів (вчені ради, ректорати, захисти дисертацій, науково-практичні конференції, культмасовий напрямок, засідання, тренінги, інформаційно-просвітницькі зустрічі тощо) та культмасова робота (розробка сценаріїв, організація окремих заходів, тематичне декорування, супровід та розробка акцій тощо)

Річниця з Дня народження Т. Г. Шевченка

11 березня на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбувся виховний захід до 210 річниці від дня народження великого Тараса Шевченка та підсумковий етап конкурсу кращих читців творів поета «Вічне слово Кобзаря». У заході взяли участь талановиті діти зі шкіл міста, які з великим запалом та емоціями презентували свою майстерність та вміння у декламуванні творів Кобзаря.

В урочистій атмосфері організатори заходу відзначили переможців грамотами та солодкими призами.


Регулярна зустріч учасників освітнього процесу із практичним психологом університету


Спартакіада

26.01.2024 року відділом виховної роботи і молодіжної політики та кафедрою теорії і методики фізичного виховання було розпочато проведення Всеуніверситетської спартакіади (змагання з настільного тенісу) серед здобувачів вищої освіти університету.

29.01.2024 року відділом  виховної роботи та молодіжної політики і кафедрою теорії і методики фізичного виховання було проведено змагання з дартсу серед викладачів та співробітників університету та окремо серед здобувачів освіти.

1.02.2024 року відділом виховної роботи та молодіжної політики і кафедрою теорії і методики фізичного виховання було проведено змагання з шахів серед здобувачів вищої освіти.
Студент року

ФІНІШНА ПРЯМА церемонії нагородження учасників та переможців щорічного загальноуніверситетського конкурсу "Студент року – 2023".

Студентська молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу.

З вітальними словами до присутніх звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор – Луценко Григорій Васильович; проректор з наукової роботи та міжнародних зав’язків, доктор педагогічних наук, доцент – Ткаченко Наталія Миколаївна; декани факультетів та директори навчально-наукових інститутів.

Молодь

10 жовтня 2023 року, до Всесвітнього дня молоді, студенти Глухівського НПУ ім. О. Довженка провели тематичний захід "Youth is worthy of change" / "Молодь варта змін"
Радіо диктант

27 жовтня - День української писемності та мови. Це свято щорічно відзначали 9 листопада, але з 2023 року внаслідок переходу Української православної церкви на новий церковний календар цей день відзначаємо 27 жовтня.

Щороку тисячі українців пишуть Національний радіодиктант. Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка також долучився до цього дійства,  аби перевірити свою грамотність і знання української мови.
Річниця з Дня народження університету

Підсумки інформаційно-просвітницької зустрічі «Тобі вже 149, мій сивочолий красеню» з нагоди 149-ї річниці з дня заснування Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Квест для першокурсників

Yoohoo, раді повідомити, що 13.10.2023 року відбувся «Open-quest» для першокурсників Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Зазначимо, що подібний формат став традицією для alma-mater, запропонований інтерактив обʼєднав та здружив новачків.
Міжнародний день людей похилого віку

З нагоди Тижня освіти дорослих та Міжнародно дня людей похилого віку відділ виховної роботи та молодіжної політики Глухівського НПУ ім. О. Довженка ініціював інформаційно-просвітницьку зустріч «STOP-Суржик» спільно з ВБО «Турбота про літніх в Україні».
Міжнародний день туризму

З нагоди Міжнародного дня туризму для здобувачів освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка, головою туристичного клубу «ЯСМАНЬ» Вишник Ольгою Олександрівною, було проведено майстер-клас із встановлення намету, пакування рюкзака та такелажу (вузлоплетіння).
Стінопис

7 вересня 2023 року студенти Глухівського НПУ ім. О. Довженка долучилися до заходу зі створення стінописів на фізкультурно-спортивну тематику на міському стадіоні «Дружба» з нагоди Дня фізичної культури і спорту України. Творча молодь створює прекрасне. У натхнення немає розкладу.
День знань

1 вересня 2023 року пройшла урочиста церемонія з нагоди Дня знань у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. З вітальними словами та побажаннями до першокурсників звернулися: ректор, проректори, декани факультетів та директори навчально-наукових інститутів.
Випускний

10 липня у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів ОС «Бакалавр» і ОС «Магістр» у дистанційному форматі.
Незважаючи на виклики сьогодення, випускники все ж почули свої прізвища, які були оголошені їхніми деканами та директорами, що означало завершення студентського етапу на їхньому життєвому шляху.
Випускників привітали проректори, декани факультетів, директори навчально-наукових інститутів. Також із нагоди цього особливого дня виступила представниця студентства Каріна ПОТАПЕНКО зі своєю глибокою та проникливою промовою, а хореографічний колектив «EUPHORIA» подарував танцювальну композицію.Убиті лелечата

5 червня, у приміщенні музею університету, відбувся виховний захід «Убиті лелеченята» присвячений Дню вшанування памʼяті дітей, які стали жертвами збройної агресії російської федерації проти України. Це була непересічна подія, метою якої було звернути увагу громадськості до жахливих наслідків війни та вшанувати памʼять всіх невинно вбитих дітей.
Відчуваючи глибокий жах, присутні занурювалися в атмосферу страшних подій, які супроводжують війну, дізналися про кількість дітей, які загинули, долю тих, хто зник безвісти або був депортований.Велопробіг

19 травня у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбувся «Велопробіг у вишиванках». Ідейні натхненники та організатори: кафедра теорії і методики фізичного виховання, відділ виховної роботи та молодіжної політики, Туристичний клуб «ЯСМАНЬ», Євроклуб університету, студентське самоврядування, молодіжний центрМета заходу: підтримка Збройних Сил Українидемонстрація єдності та незламності українського народу, популяризація українських цінностей та культури, формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, а також популяризація загальних європейських культурних надбань серед громадськості, зокрема молоді. Велопробіг є передумовою для розробки та реалізації плану дій щодо створення велосипедної інфраструктури, сприяння подальшому розвитку велосипедного руху з метою поліпшення якості життя учасників освітнього процесу, мешканців міста, поліпшення туристичної привабливості "Гетьманьсткої столиці" та екологічного стану міста й університету.Розмальовування

18 травня студенти Глухіського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка віддано приєдналися до акції, ініційованої Відділом молоді і спорту, ЖКЦ. Молодь розмальовувала кришки люків на центральній вулиці Київській яскравими орнаментами. Ця ініціатива не тільки надає красу нашому місту, але й служить прикладом активної громадської участі та творчого підходу до спільної справи. Ми вдячні всім, хто долучився до цієї акції та вклав свою працю та талант, щоб зробити наше місто ще привабливішим і кольоровішимДень вишиванки

Всесвітній День Вишиванки є одним з найважливіших свят в Україні, коли українці по всьому світу одягають традиційну вишиванку, яка є не просто одягом, а символом національної самоідентифікації, стійкості та єднання. Вона передає особливості кожного регіону України, його традиції та історію.
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка свято розпочалося з організації виховним відділом фотозони, де всі бажаючі мали можливість створити чудові спогади, фотографуючись у традиційних вишиванках. Студенти творчо підійшли до цього заходу і намалювали крейдою абревіатуру університету з орнаментом вишивки на бруківці. Це створило неповторну атмосферу та підкреслило значення національного символу для університетської спільноти.
На центральній площі університету відбувся основний момент святкування –спільне фото з ректором.
Святкування Всесвітнього Дня Вишиванки у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка є не лише вираженням національної гордості, але й можливістю вшанувати пам'ять наших захисників, які віддали своє життя за Україну. Під вишитим орнаментом сорочок ми бережемо в наших серцях згадку про наших ГЕРОЇВ.Квест Шевченка

14 березня студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка з нагоди Шевченківського тижня зіграли у квест-гру «Шлях майстра українського слова», створена для того, щоб здобувачі вищої освіти пригадали великого поета, вкотре усвідомили значимість його постаті для українського народу, щось відкрили для себе нове у цій величній особистості і гідно, за словами В. Зінкевича, «пройшли шлях до Тараса». Учасникам гри стали у пригоді їхні знання життя і творчості Великого Кобзаря України, теорії літератури, а також логіка, витримка та бажання перемогти. Це і стало девізом команди «Грифони», які отримали більшу кількість балів, аніж команда «Маніфест».


День відкритих дверей в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка 
Це традиційний захід, у межах якого вступники мають змогу отримати необхідну інформацію про навчання в університеті та зробити перший крок до своєї освіти.
У рамках інтерактивного заходу майбутні студенти познайомилися з керівництвом університету, представниками структурних підрозділів та студентами. З вітальним словом та побажанням свідомого, успішного вибору професії виступив ректор університету Олександр Курок.
Відповідно до викликів часу захід проходив у змішаному форматі, щоб якомога більша кількість вступників змогла познайомитися з Університетом, доторкнутися до його славетної столітньої історії. У ході дня відкритих дверей учасники переглянули відеосюжет про факультети, навчально-наукові інститути, напрями, за якими здійснюється підготовка, освітні програми, активне і насичене студентське життя. Дізналися про навчальний процес та практики, програми студентської мобільності, дуальну освіту, перспективи працевлаштування випускників, організацію дозвілля та побуту студентів.
Відповідальний секретаря Приймальної комісії відповів на всі запитання учасників, що стосувалися правил прийому на навчання у 2023 році. Майбутні студенти, що змогли відвідати захід особисто долучилися до екскурсії університетом та познайомилися з його матеріальною базою, пройшлися стежками якими крокували видатні випускники закладу, зробили пам’ятні фото та отримали символічні подарунки у вигляді брендової продукції. Найактивніші он-лайн учасники теж відмічені подарунками, які вони отримають поштою.
Двері нашого університету відчинені завжди і для всіх, хто прагне навчатися, розвиватися, пізнавати світ і крокувати в ногу з часом!
Вступайте до Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, оплоту української освіти і культури на Півночі України ??.


Випуск ОС "Магістр"
10 лютого у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка у змішаному форматі відбулося урочисте вручення дипломів магістрам.
Цей випуск для Університету став дуже символічним, бо такого складного року в історії України та Університету ще не було. COVID-19, дистанційне навчання, війна, відсутність світла, але попри все в надійному укритті студентство отримало свої довгоочікувані дипломи, що стали символом високого морального духу, прагнення до знань, незламності, віри, патріотизму, впевненості у майбутньому нескореної, вільної країни.
Випускників привітали ректор, проректори, декани факультетів, директори навчально-наукових інститутів, викладачі. Незважаючи на буремні часи захід пройшов у веселій, легкій, невимушеній атмосфері.


Вікімарафон у педагогічному університеті

Традиційно до дня народження української Вікіпедії досвідчені вікіпедисти проводять вікітренінги з написання та редагування статей. 30 січня цього року україномовному розділу Вікіпедії виповнилося 19 років!
1 лютого 2023 року такий виківишкіл відбувся в комп’ютерному класі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання, патрульний української Вікіпедії, член ГО «Вікімедіа Україна», доктор педагогічних наук Андрій ГРИЦЕНКО розповів про історію створення та основні принципи діяльності цієї електронної енциклопедії, що налічує вже понад 1 млн. 227 тис. статей.

На вікітренінг завітали здобувачі вищої освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Студент Арсен Конопля поділився також своїм досвідом редагування та спілкування у вікіпедійній спільноті. Присутні на заході 16 студентів університету започаткували понад два десятки нових статей на обрану тематику про спортсменів, акторів та науковців.День пам'яті Героїв Крут у рамках проєкту "Кіно у Сховищі" .

30 січня в Університеті відбувся виховний захід присвячений символу Української революції – бою під Крутами.
Здобувачі вищої освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка із цікавістю та трепетом прослухали про перебіг подій сторічної давності. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь.

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами.

Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну.

Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу!Спартакіада, січень 2023Участь у Всеукраїнській акції молодих учених "Наукою вишиваємо Україну", листопад 2022О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання. Де б ви не були – вшануте пам'ять жертв Голодомору, запаливши свічку пам'яті.Вшанування пам'яті жертв ГОЛОДОМОРУ
Щороку, кожну четверту суботу листопада українці вшановують жертв голодоморів 1920-х, 1930-х та 1940-х рр.

Чи знаєте ви причини цих страшних подій в Україні.
Голодомор викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Задля пришвидшення темпів індустріалізації шляхом обміну продуктів харчування на закордонні технології.
Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них, тому студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка провели виховний захід «Дорога пам‘яті», щоб розширити знання присутніх про трагічні роки голодомору та його наслідки для багатостраждального українського народу. Студенти продемонстрували інсценівку для показу побуту тих страшних років. Також молодь вшанувала пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.


День української писемності та мови, 9 листопада
Розпочався традиційний 22-й Радіодиктант національної єдності. У цей день кожного року тисячі українців беруть участь у флешмобі й приєднуються до події люди з усього світу.
Традиційно студенти, викладачі, співробітники Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка стали учасниками цієї особливої події. Із завмиранням серця слухали нашу землячку, глухівчанку Аду Роговцеву, яка читала цьогорічний радіодиктант. Чуючи це ім‘я, ми одразу згадуємо теплими словами цю надзвичайну жінку, яка любить свій рідний край. Ада Роговцева - особистість, яка надихає, вражає і захоплює своєю силою духу та рішучістю.

У ці буремні часи, коли українці знову мають відстоювати незалежність своєї Вітчизни від зовнішнього ворога, ми продовжуємо закликати освітян і вільний український народ єднатися заради спільної перемоги .

Разом до перемоги!
Віримо в ЗСУ!


Спортивне свято «ІГРИ ДОВЖЕНКІВЦІВ»

З нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва, свята Покрови Божої Матері, у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулося традиційне свято для студентської молоді – «ІГРИ ДОВЖЕНКІВЦІВ».
Студентство мало можливість позмагатися в силі, спритності та кмітливості.
Дякуємо кафедрі теорії і методики фізичного виховання та відділу виховної роботи та молодіжної політики за атмосферне спортивне свято, насичене спортивним азартом і позитивними емоціями.
За підсумками всіх конкурсів переможцями стали:

І місце – Навчально-науковий інститут філології та історії.

ІІ місце – Факультет дошкільної освіти.

ІІІ місце – Факультет природничої і фізико-математичної освіти.

За підтримки первинної профспілкової організації студентів та аспірантів університету всі переможці були нагородженні грамотами та солодкими призами.

Вітаємо всіх захисників і захисниць зі святами та бажаємо миру і процвітання нашій державі.


День захисників та захисниць України
14 жовтня учасники освітнього процесу долучилися до Всеукраїнського освітньо-виховного заходу з нагоди Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва: «Боронимо Україну, нашу славу й волю!», який було організовано Відділенням філософії та суспільствознавства Київської МАН. Дякуємо за потужний захід. Разом до Перемоги.День знань в ГНПУ ім. О. Довженка

Урочистості з нагоди ДНЯ ЗНАНЬ для здобувачів вищої освіти, вступ 2022. Ми раді вітати нових членів великої ДОВЖЕНКІВСЬКОЇ РОДИНИ. Поетичний флешмоб до Дня Незалежності України 
31 річниця проголошення Незалежності України особлива тим, що в країні йде війна. Ми відстоюємо свою свободу, свої світоглядні цінності, своє право бути українцями на своїй землі. Трагічні події сьогодення загострюють потребу в піднесенні патріотизму задля подальшої національної консолідації, засвідчують безкомпромісний рух українців до свободи та самоідентифікації.
Наш університет долучився до цих викликів, і 24 серпня з нагоди державного свята України було проведено патріотичний поетичний флешмоб під назвою «До краю рідного душею пригорнусь».
Захід організовано колектив кафедри української мови, літератури та методики навчання за підтримки відділу виховної роботи і молодіжної політики та студентства університету. Відкрив поетичний патріотичний флешмоб завідувач кафедри доктор філологічних наук, професор Анатолій Олександрович Новиков, який налаштував його учасників на хвилю сприйняття поетичних творів українських митців, присвячених нашій Батьківщині, пройнятих любов’ю і повагою до неї.


День Державності 28.07.2022Інформаційно-просвітницька зустріч
26 травня відбулася інформаційно-просвітницької зустрічі з аспіранткою ОНС «Історія та археологія» кафедри історії, правознавства та методики навчання Карабін Богданою Вікторіною. Тема: «Культурні діячі українського походження здобутки яких «привласнила» Росія».

Карабін Богдана провела колосальну роботу та окреслила віхи розвитку української культури і мистецтва. Познайомила присутніх із художниками, письменниками, культурними діячами, співаки, акторами театру та кіно, яких «привласнила» собі РФ.

Учасники зустрічі подискутували про причину спроб РФ присвоїти культурний спадок України за принципом «що ваше, те й наше», та дійшли висновку, що культура, яка з часів Петра живе і розвивається в Росії, є органічним і безпосереднім продовженням не московської, а київської, української культури.


Інформаціно-просвітницька зустріч

28 квітня о 14.00 відбулася пізнавальна зустріч із викладачем університету Павлом БІЛІЧЕНКОМ. Тема: «Освіта під кулями (від Давнього Риму до сучасності)». Присутні поринули в історію розвитку освіти в періоди воєн, дізналися про роль учителя, про вплив війни на освіту, зафіксували найважливіші рішення та події у цій сфері й окреслити основні виклики. Розглянули достовірні дані про атаки на освіту та жертви цих атак, необхідність сприяння спільним діям усіх суб’єктів, щоб запобігти атакам на освіту в майбутньому та забезпечити реагування на такі інциденти. Обговорили декларацію про заборону використання освітніх об’єктів у збройних конфліктах у світі та Україні. Підняли питання про стан освіти на територіях України, де ведуться активні воєнні дії. Ми вдячні Павлу Геннадієвичу за зустріч, яка нікого не залишила байдужим.

Усе буде Україна!Студентська спартакіада

У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проводиться студентська спартакіада з наступних видів спорту: легкоатлетичний крос, легка атлетика, настільний теніс, міні-футбол, волейбол (чоловіки, жінки), баскетбол (чоловіки, жінки), шахи, дартс, бадмінтон.

Ми вітаємо спортсменів збірних команд факультетів/інститутів


День єднання 16 лютого 2022
Зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ. Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка вітає всіх із Днем єднання і приєднуються до святкування з усією Україною. Ми непокорені, ми нерозділені, ми ЄДИНІ.


Випуск ОС "Магістр" 24 січня 2022
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів магістрам. Захід був організований із дотриманням протиепідемічних правил: попередня реєстрація учасників; температурний скринінг; використання засобів індивідуального захисту, антисептиків; соціальна дистанція тощо. З метою недопущення виникнення великого скупчення людей вручення дипломів ОС «Магістр» відбувалося впродовж двох днів у конференц-залі університету: 20.01.2022 – факультет технологічної і професійної освіти, факультет природничої і фізико-математичної освіти, ННІ філології та історії: (https://drive.google.com/.../1mIcqkxz9mu0NSiRMiK0i41lLRs2...); 22.01.2022 – ННІ педагогіки і психології, факультет дошкільної освіти (https://drive.google.com/.../1D8BKWipCqOa20uo4kF2OEW...).

На святі були присутні ректор, доктор педагогічних наук, професор Курок Олександр Іванович, проректор із науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, доцент Бурчак Станіслав Олександрович, декани факультетів та директори навчально-наукових інститутів, представники деканатів, директоратів, голова профспілки студентів.

Стало доброю традицією в цей урочистий і важливий момент отримати добре напутнє слово від ректора університету Курка Олександра Івановича. Він побажав випускникам легкого життєвого шляху, успішної карʼєри, «не зупинятися на досягнутому, летіти впевнено вперед і вгору на крилах отриманих знань!»

Кращі магістри були нагороджені почесними грамотами за високі показники у навчанні, за участь у науково-дослідницькій роботі та громадському житті університету.

Щиро вітаємо Вас, шановні випускники, з отриманням дипломів! Щасливої Вам дороги!День Соборності 21 січня 2022
21 січня до Дня Соборності України відбувся патріотично-виховний захід «Бути разом», за участі доктора педагогічних наук, завідувача кафедри історії, правознавства та методики навчання Гриценка Андрія Петровича.
Незалежність і соборність є запорукою процвітання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війни. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як їх попередники, майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., недосвідченість і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.
Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Україна єдина й неподільна. 

Правове виховання та інформаційно-профілактична діяльність


Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка є одним із основних напрямів виховної роботи, що на постійній основі передбачає проведення заходів щодо протидії хабарництву, зловживаннями і корупції в закладі вищої освіти; соціально-правову підтримку внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій у зоні проведення АТО, ООС та членів їхніх родин, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Університет через тематичні лекції, бесіди спрямовує зусилля на роз’яснення основних положень Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини, Європейської соціальної хартії, Конвенції ООН про права дитини, нормативно-правових актів у сфері гендерної політики тощо; проводить заходи щодо попередження (профілактики) правопорушень та злочинності серед здобувачів вищої освіти, зокрема щодо запобігання девіантної поведінки, антисоціальних явищ; запобігання негативного впливу інформації, що містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, пропаганди тютюнопаління, наркоманії, пияцтва, асоціальної поведінки, гендерної нерівності; організовує зустрічі із представниками правоохоронних органів, працівниками відповідних управлінь і служб органів державної влади та виконавчих органів місцевого самоврядування


Річниця вторгнення 

26 лютого 2024 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбувся захід-реквієм, присвячений роковинам війни. Студенти та викладачі зібралися, щоб вшанувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям захищаючи нашу країну.

Розпочався захід із хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні. Про героїзм українських захисників згадали завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання, доктор педагогічних наук ГРИЦЕНКО Андрій Петрович та завідувач кафедри педагогіки, психології, соціальної роботи та менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент БІЛІЧЕНКО Геннадій Павлович. У стінах рідного університету поіменно згадали 36 довженківців, які стали символами мужності та відваги.

Цей захід ще раз нагадав нам про цінність мирного життя, про неоціненний дар тих, хто віддає своє життя, захищаючи нашу свободу та безпеку. Він також підкреслив важливість пам'яті - не лише як процесу згадування минулих подій, але й як джерела натхнення для нас, щоб продовжувати боротьбу за справедливість і незалежність. Хай пам'ять про загиблих стане нашим вічним вогнем, який освітлюватиме наш шлях до перемоги.
Небесна сотня 

20 лютого, в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбувся патріотичний виховний захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Студенти зібралися, щоб разом згадати та вшанувати тих, хто став символом непохитної віри в майбутнє нашої країни.

Ми схиляємо голови в пам’ять про тих, хто боронив нашу свободу та гідність на Майдані. Їхні вчинки і жертви нагадують нам про важливість боротьби за правду та свободу. Хай їхня мужність завжди буде для нас прикладом справжнього героїзму і відданості країні.

Сьогодні ми також вшановуємо сучасних захисників нашої країни – воїнів Збройних Сил України, які боронять нашу незалежність та територіальну цілісність. Їхня відвага, нескорена воля та відданість виконанню обов’язку є опорою для нашого народу у часи випробувань. Хай їхній шлях буде освітлений перемогами, а наша підтримка їм буде невичерпною.

Слава Героям Небесної Сотні! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!
День Єднання 

16 лютого відбувся національно-патріотичний захід у змішаному форматі до Дня єднання України

Президент України Володимир Зеленський заснував його у 2022-му на тлі попереджень про можливу війну.

"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент.

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє!
Крути 

29 січня відбувся виховний захід «Крути-бій за майбутнє», присвячений подіям 1918 року, а саме бою під Крутами. Героїчні юнаки, які 106 років тому стримували червону орду під Крутами, йшли в нерівний бій із ворогом, не маючи належної військової підготовки, бойового досвіду, достатньої кількості озброєння та якісної техніки. Безжальний вихор історії поставив найкращих представників того покоління саме в такі умови.

Згадавши події тих часів, студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка переглянули документальний фільм про більше 500 людей, які дали відсіч росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.

Історія циклічна… Сьогодні більшість воїнів у лавах ЗСУ - молодь, яка бореться за своє майбутнє! 

День пам’яті 

У пам'ять про відзначення 70-річчя з дня смерті директора Глухівського учительського інституту Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка Григорія Львовича САПІТОНА

в приміщенні народного музею історії Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка відбулася інформаційна зустріч з викладачами та студентами університету, організована відділом виховної та молодіжної політики (керівник - кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Вишник). Завідувач Кафедра історії, правознавства та методики навчання ГНПУ ім. О. Довженка доктор педагогічних наук, доцент Андрій Гриценко розповів про складний життєпис видатного педагога, який припав на період правління Сталіна. Учасники заходу в дискусійній формі порівняли умови життя нинішніх студентів воєнного часу та їх однолітків, що жили у важких післявоєнних умовах другої половини 1940-х років .
День Соборності 

У День Соборності на зустрічі з фахівцями Національний заповідник «Гетьманська столиця» говорили про роль гетьманських столиць Батурина та Глухову про внесок до державотворчих процесів України
На початку січня з студентами вишу зустрівя Бартош Юрій Петрович, головний сержант, старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування 1 відділу Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.День прав людини 

Щорічно 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту з прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Вона стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

З нагоди цієї події 12 грудня у рамках студентського євроклубу «Students Club» відбувся інформаційно-просвітницький захід «Знай свої права».

Здобувачам освіти було продемонстровано історію заснування цього Дня, завдання ООН, створення Загальної декларації з прав людини та ознайомлено зі статтями Конвенції про права дитини. Також було наголошено про забезпечення прав дітей та підлітків в Україні.
Гендерне насильство 

7 грудня, консультант з профілактики випадків ГЗН (гендерно-зумовленого насильства)

гуманітарного центру Проліска - Суми, який діє за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні, завітав до Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, де у рамках всесвітньої кампанії «16 днів активізму проти насильства» провів

інформаційну сесію на тему: «День вшанування пам’яті студенток розстріляних у Монреалі».

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насилля». Здобувачам освіти розповіли про акцію, термін ГЗН (гендерно-зумовлене насильство), які різновиди насильства включає в себе це поняття, як уникнути таких ситуацій або допомогти потерпілим, а також куди треба звертатися за безкоштовною консультацією.
Академ доброчесність 

6 грудня 2023 року в ННІ Педагогіки і психології проведено інформаційну годину «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ».

Методист навчального відділу МИКИТА ЖУРЕНКО ознайомив здобувачів освіти із основними нормативними документами, які регулюють академічну доброчесність в Україні; основними видами порушень академічної доброчесності; можливостями використання штучного інтелекту для наукових цілей; принципом роботи програми AntiPlagiarism, якою здійснюється перевірка бакалаврських і магістерських робіт в Глухівському НПУ ім. О. Довженка.
День Гідності та Свободи 

До Дня Гідності та Свободи в Глухівському НПУ ім. О. Довженка відбулася інформаційно-просвітницька зустріч "Заряджені на Незалежність". Запрошені гості: Луценко Г. В. - проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор; Петренко Н. М. - асистент кафедри історії, правознавства та методики навчання; Сугоняко Ю. О. - провідний бібліограф.

Рік за роком, крок за кроком, ми робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка – зірка України. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів.
Дорожня безпека 

ПІДСУМКИ Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка впродовж 8–16 листопада поточного року, завданнями якого були:

 • профілактика дорожньо-транспортного травматизму серед здобувачів освіти та усвідомлення ними необхідності вироблення навиків дотримання правил поведінки на дорозі;
 • інформування про дотриманням особами комендантської години та спеціального режиму світломаскування;
 • залучення учасників освітнього процесу до втілення творчого потенціалу для своєчасного попередження можливого нехтування окресленої проблематики.

Толерантність 
 
Відбулася інформаційно-просвітницька зустріч з теми: «Толерантність та інтелігентність сучасної молоді в освітньому процесі» з нагоди відзначення Міжнародного дня толерантності. Спікер: Ільїна Ніна Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, соціальної роботи та менеджменту Глухівського НПУ ім. О. Довженка.

Зазначимо, що Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Арт-терапія 

АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА МАЙСТЕРНЯ: РЕСУРСИ ЗЦІЛЕННЯ

З метою реалізації Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, 30.10.2023 у Глухівському НПУ ім. О. Довженка відбувся відкритий загальноуніверситетський захід: «Арт-терапевтична майстерня».

Організаторами і тренерами онлайн-заходу стали викладачі кафедр біології, здоров’я людини та методики навчання і педагогіки, психології, соціальної роботи та менеджменту, співробітники відділу виховної роботи та молодіжної політики. У заході брали участь здобувачі вищої освіти, академічна спільнота.

У процесі роботи обговорювалося питання про способи збереження ментального здоров’я. Зокрема, було закцентовано увагу на методах саморегуляції психічної діяльності, що допомагають подолати стрес, емоційну напруженість.
Тиждень протидії боулінгу 

З 27 вересня в нашій державі стартує Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Викладачами факультету дошкільної освіти 27 вересня 2023 року було проведено виховну годину для здобувачів на тему «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти». Під час спілкування студентам розповідали що таке «булінг», які бувають види та прояви булінгу, як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути булінгу. Ознайомили з нормативними документами університету в яких висвітлено порядок дій для протидії білінгу. Студенти були активними учасниками зустрічі, висловлювали свої думки та судження, розповідали як вони розуміють поняття «булінг».
Покладання 

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка вітає рідне місто та Глухівську громаду з Днем міста та з Днем визволення від німецько-фашистських загарбників. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, титанічна праця і патріотизм десятиліттями наближали перемогу України. І доки ми памʼятаємо – доти й знамено самовідданості буде текти у наших жилах.

Стрічка пам’яті 

Виховний захід «Стрічка пам’яті» з метою вшанування жертв збройної агресії рф проти України, полеглих у російсько-українській війні довженківців відбувався у дистанційному форматі. Декани факультетів, директори навчально-наукових інститутів, завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники, рідні загиблих мали змогу розповісти про тих, кому ми завдячуємо власним життям.

Війна не знає вихідних, лікарняних, відпусток, сімейних свят. Вона, чорна пітьма з кайданими невичерпного болю, страждань, травмуючою зневірою, що не виходить з тебе сама і не відпускає від себе. І де б ти не був, тебе не покидає думка: «Що там на лінії фронту?».

Ніхто з нас не повернеться з цієї війни. Навіть ті, хто повернеться. Ніхто не буде таким, яким був ДО. Ніщо не буде, як ДО.
Чорнобиль 

З нагоди 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи сьогодні, 26 квітня 2023 року, на факультеті природничої і фізико-математичної освіти інженером з охорони природних екосистем КЗ СОР «РЛП «Сеймський» Анною Божко було проведено лекцію-бесіду для студентів на тему «Екологічні катастрофи в історії біосфери».

Під час заходу були проінформовані про 10 найбільших катастроф людства, зокрема вибух на хімзаводі в ОППАУ; катастрофа у Техас-сіті; Бхопальська трагедія; Чорнобильська катастрофа; катастрофа на хімічному підприємстві Sandoz; пожежа на нафтовій платформі Piper Alpha; катастрофа танкера «ЕКСОН ВАЛДЕЗ». Дізналися про причини та наслідки цих масштабних аварій.
ДСНС 

31 березня відбулася інформаційно-просвітницька зустріч у змішаному форматі на тему «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру та уникнення ураження вибухонебезпечними предметами».

Дякуємо начальнику 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитру Анатолійовичу Гончарову за допомогу в організації та реалізації інформаційно-просвітницького заходу для учасників освітнього процесу, співробітників університету з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, Дякуємо за кваліфіковане ознайомлення з вибухонебезпечними предметами, видами зброї та їхніми боєприпасами, порядком їх ідентифікації, правилами поведінки під час виявлення таких предметів, ступенем небезпеки та радіусом дії (ураження); правилами безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, а саме: під час загрози враження стрілецькою зброєю, бойових дій, повітряної небезпеки, вибухів.
Тактична медицина 

21 березня 2023 року учасники освітнього процесу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка долучилися до практичного заняття з надання першої домедичної допомоги та правил безпеки цивільного населення в умовах бойових дій, яке провели професійні інструктори ЗСУ - пан Михайло, начальник медичної служби (польовий медик) та пан Максим, начальник групи цивільно військового співробітництва.


Зустріч із ДСНС
31 березня відбулася інформаційно-просвітницька зустріч у змішаному форматі на тему «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру та уникнення ураження вибухонебезпечними предметами».
Дякуємо начальнику 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитру Анатолійовичу Гончарову за допомогу в організації та реалізації інформаційно-просвітницького заходу для учасників освітнього процесу, співробітників університету з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, Дякуємо за кваліфіковане ознайомлення з вибухонебезпечними предметами, видами зброї та їхніми боєприпасами, порядком їх ідентифікації, правилами поведінки під час виявлення таких предметів, ступенем небезпеки та радіусом дії (ураження); правилами безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, а саме: під час загрози враження стрілецькою зброєю, бойових дій, повітряної небезпеки, вибухів.
Підтримуємо ДСНС України!
Усе буде Україна!
Зустріч із представником поліції 

1 березня 2023 року відбулася інформаційно-просвітницька зустріч у змішаному форматі інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з студентством Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Тема зустрічі: "Профілактика шкідливих звичок, адміністративних правопорушень, насильства в сім’ї та неформальні студентські молодіжні рухи в соціальних мережах ("ЧВК редан")". Студентство університету активно долучилося до діалогу, подискутували на правову тематику. Особливу увагу приділи питанню проникнення в українські соціальні мережі агресивного російського руху «ЧВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок. Дякуємо Сергію Олександровичу за змістовні відповіді та приклади з життя.

Зустрічі з представником ювенальної превенції відбуватимуться щомісяця у змішаному форматі

Зустріч із представником ТЦКСП
6 лютого в Університеті відбулася інформаційно-роз'яснювальна зустріч у змішаному форматі із старшим інструктором відділення рекрутингу та комплектування першого відділу Шосткинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) Бартошем Юрієм Петровичем.

Зустріч із представником поліції

31 січня 2023 року відбулася зустріч інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з учасниками освітнього процесу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка у змішаному форматі.

Учасники зустрічі прослухали інформацію про особливості кримінальної відповідальності громадян України, види і підстави адміністративної відповідальності. Обговорили питаня профілактики та протидії булінгу, домашньому насильству, захисту прав та безпеки дітей, громадян, попередження злочинності та своєчасне реагування на негативні тенденції у молодіжному середовищі.

Профілактична робота дає можливість формувати уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Поліцейський дав змістовні відповіді на запитання, які виникли у слухачів та нагадав про основні правила безпечної поведінки, розповів про конкретні неприємні ситуації, у які вони можуть потрапити і як їх уникнути. Наприкінці зустрічі Сергій Олександрович закликав студентів бути законослухняними громадянами.
Інформаційно-просвітницька зустріч
5 грудня 2022 р. о 10.30 год.
 відбулася інформаційно-просвітницька зустріч із прокурором Глухівського відділу Шосткинської окружної прокуратури Ольгою Вікторівною Ковальовою. Учасники долучилися до заходу в змішаному форматі з метою привернення уваги до Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства".

Під час заходу прокурор розповіла про ювенальну юстицію, основні права та обов’язки кожного громадянина, а також особливості їх реалізації з урахуванням міжнародних норм права.

Молодь цікавили питання організації діяльності органів прокуратури та ювенального прокурора зокрема. Також під час зустрічі обговорено особливості відповідальності неповнолітніх за порушення вимог законодавства.

Ольга Вікторівна дала змістовні відповіді на ряд запитань, які виникли під час зустрічі та нагадала студентам про основні правила безпечної поведінки, розповіла про конкретні "неприємні ситуації", у які можна потрапити і як їх уникнути. Профілактична робота дає можливість формувати уміння діяти в конфліктних ситуаціях, протидіяти булінгу, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. Наприкінці зустрічі прокурор закликала студентів бути законослухняними громадянами.Зустріч із представником поліції

30 вересня 2022 року відбулася інформаційно-просвітницька зустріч інспектора сектору ювенальної превенції капітана поліції Свинаренко Сергія Олександровича з студентством Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Тема зустрічі: «Основи адміністративного і кримінального права, правила дорожнього руху». Студентство університету активно долучилося до діалогу, подискутували на правову тематику. Особливу увагу приділи питанню прав та обов’язків громадян у період дії військово стану. Дякуємо Сергію Олександровичу за змістовні відповіді та приклади з життя.День Конституції України
З нагоди Дня Конституції 28 червня об 11.30 запрошуємо всіх доєднатися до інформаційно-просвітницької зустрічі з начальником служби у справах дітей Глухівської міської ради Іриною Юріївною Галушкою. Тема: «Захист прав дітей в Україні в умовах воєнного стану».


Зустріч ДСНС
ДСНС України вкотре нагадує про мінну небезпеку, яку залишає окупаційна армія.

Вкотре закликаємо: не нехтуйте правилами мінної безпеки! Не підходьте близько до підозрілих предметів та не чіпайте їх руками!

У разі виявлення загрози одразу телефонуйте

спецслужбам за номерами: 101, 102, 112 та попередьте про загрозу інших.

Додаємо архівні матеріали інформаційно-просвітницького заходу, що відбувся 5 травня 2022 року, для учасників освітнього процесу, співробітників університету з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.

До заходу долучився начальник другого державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитро Анатолійович Гончаров.

Дмитро Анатолійович ознайомив присутніх із вибухонебезпечними предметами, видами зброї та їхніми боєприпасами, порядком їх ідентифікації, правилами поведінки під час виявлення таких предметів, ступенем небезпеки та радіусом дії (ураження). Учасників заходу було ознайомлено з правилами безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, а саме: під час загрози враження стрілецькою зброєю; під час загрози бойових дій, повітряній небезпеці, вибухах. Наголошено на необхідності реагувати на оповіщення про авіазагрозу, утриматися від прогулянок місцевістю, де проводилися активні бойові дії, та місць підвищеного ризику мінування.

Було продемонстровано унікальну колекцію знешкоджених зразків гранат, мін і боєприпасів, а після закінчення зустрічі всі присутні змогли детальніше їх розглянути.

Щиро дякуємо Дмитру Анатолійовичу Гончарову за змістовну та інформативну зустріч.

Підтримуємо ДСНС України!Вшанування Небесної Сотні
У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка проведено тематичний захід «У їхніх серцях жила Україна».

Студенти переглянули історичні хроніки тих подій, документальний фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила», подискутували щодо причин появи Євромайдану в Україні, висловили свою позицію щодо подвигу Небесної Сотні, їх незламності та сили духу.

На знак скорботи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя. Хай палають свічки пам’яті про загиблих Героїв у наших серцях.

Слава Героям України!15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цього ж дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які з 25 грудня 1979 брали участь у війні на території цієї країни.

З метою вшанування воїнів-ветеранів та пам'яті про десятилітні військово-політичні події в гуртожитку 2 було проведено інформаційну годину "Інтернаціональний обов'язок. Афганістан " та переглянуто тематичний фільм "Афганські війна. Ми вас туди Не посилали ".


День безпечного Інтернету 8 лютого 2022

8 лютого о 13.00 у змішаному режимі був проведений інформаційно-просвітницький захід «Основи інформаційної безпеки» з нагоди Дня безпечного Інтернету. Доповідач Ігнатенко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та модератор Вишник Ольга, керівник відділу виховної роботи та молодіжної політики привернули увагу учасників до сфери захисту та створення виключно позитивного й безпечного цифрового середовища.

Усі присутні дізналися більше про Інтернет-культуру, змогли систематизувати знання у галузі використання цифрових технологій, сформували навички безпечного використання сервісів Інтернету, застосунків, розпізнання Інтернет-загроз та реагування на них.

Учасники отримали практичні навички, позитивний досвід та прості правила цифрової безпеки до виконання:

 1. Не відкривайте посилання в підозрілих листах.
 2. Встановіть антивірусну програму одразу після встановлення операційної системи (важливо постійно її оновлювати).
 3. Використовуйте окрему картку для інтернет-платежів.
 4. По можливості, не робіть онлайн-покупки в неперевірених і маловідомих магазинах.
 5. Користуйтеся лише знайомим банкоматом, перед використання оглядайте його щодо наявності додаткових приладів.
 6. Нікому і ніколи не повідомляйте персональні дані: строк дії, CVV-код, PIN-код банківської карти, скановані копії документів (паспорту, ідентифікаційного коду тощо).
 7. Користуйтесь ліцензійним ПО, оновлюйте програми.
 8. Для щоденної роботи використовуйте обліковий запис Windows без прав адміністратора.
 9. Уважно поводьтеся з паролями: використовуйте складні паролі, не користуйтесь одним паролем для всіх акаунтів, періодично змінюйте паролі.
 10. Періодично робіть резервне копіювання важливої інформації.
 11. Не транспортуйте ноутбук у ввімкненому стані.
 12. Пам’ятайте, що у разі випадкового видалення інформації, є можливість її відновити.

Усі вищевказані поради стосуються і мобільних пристроїв.

 1. Встановлюйте мобільні застосунки лише з офіційних магазинів (PlayMarket (Android), AppStore (iOS), Marketplace (WindowsPhone).
 2. При встановленні та оновленні програм для Android уважно стежте за тим, які дозволи вимагає програма.
 3. Періодичноперевіряйте Ваші мобільні пристрої на предмет додаткових застосінків.

 

 


 

Проєкти

Проєкт "Кіно у сховищі"
У 2022 році започатковано інформаційно-просвітницького проєкту «Кіно у сховищі», щотижня студентська молодь, яка мешкає у місті Глухів, має можливість у приміщенні одного з укриттів університету переглядати кінохроніки українського державотворення, художні, документальні фільми про видатних українців, які боролися за незалежність України, фільми сучасних режисерів-документалістів та класиків. Мета проєкту підвищення рівня знань серед здобувачів освіти про видатних особистостей українського державотворення, визначних українських учених, педагогів, спортсменів, військових, підприємців, провідних діячів культури, мистецтва, осіб, які віддали життя за незалежність України.Читай своє

У рамках Всеукраїнського тижня читання, презентуємо проєкт «Читай своє», мета якого - висвітлювати українську літературну спадщину і закликати глядачів до її прочитання.

Перший випуск створено про «витязя молодої української поезії, поета-шістдесятника Василя Симоненка та збірник «У твоєму імені живу…».

У ньому вміщено не тільки поезії та оповідання, а ще й сторінки його щоденника, листи до вітчизняних поетів, посмертні посвяти Василю Андрійовичу. А також добірка його фото, які, на момент видання книги, не були ніде опубліковані.

«Здавайте російську літературу на макулатуру, купуйте українську і ЧИТАЙТЕ СВОЄ»


 

Волонтерство

 Акція «З любов’ю до ЗСУ» Волонтерська акція студентського самоврядування університету «З любов’ю до ЗСУ» переросла у загальноміський флешмоб. Дякуємо дитячим садочкам, позашкіллю, центральній районній бібліотеці, освітянам, мешканцям міста за активну участь і підтримку наших захисників. Ми зібрали величезну кількість оберегів, листів і листівок, які стануть цінною реліквією для військових на фронті. Перша партія символічних подарунків уже прямує на передову. Любі діти, продовжуйте писати і творити, бо ваші листи і роботи надихаютьДень доброти

Завершилася акція до Дня Доброти

Завдяки вашій безмежній доброті та щедрості, ми зібрали іграшки, корма, підстилки для наших чотирилапих друзів, а також 2400 гривень на придбання вакцини та засобів від паразитів.

Усі необхідні речі та гроші студенти передали волонтерській організації «Добре серце Глухів» .

Дякуємо кожному, хто приєднався до акції та робив добрі справи!

Ваша невичерпна доброта та людяність не лише роблять світ кращим, вони створюють неймовірну силу позитивних змін! Хай кожен із нас несе у світ щастя та добро, і разом ми продовжимо будувати краще майбутнє!

 

Ліки для військових

Ліки для військових 25 грудня, колядуючи, активна студентська молодь створила свято в університеті, та зібрала гроші на необхідні ліків для наших захисників Кожен внесок, навіть найменший, є вагомим кроком до збереження життя та підтримки захисників України. До ліків, які вже їдуть до військових, студенти доклали обереги і смаколики.Акція до дня землі

25 квітня студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка зібралися разом, щоб організувати екологічну акцію до Дня Землі. Вони прибрали міський пляж та прилеглі території від сміття та непотрібу. Було дуже приємно бачити, як молодь дбає про нашу планету та робить внесок у збереження довкілля!
Літні люди

15 червня, представники «Молодіжного центру» Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка провели інформаційно-просвітницьку зустріч з теми: «Літо. Гештальт-інтенсив» для членів ВБО «Турбота про літніх людей». Ведучі продекламували вірші Ліни Костенко та Ольги Шнуренко, розповіли цікаві факти, вирази про літню пору року, а також провели психовправу «Що говорить колір?» для тлумачення образів підсвідомості. Нагадали, що ми живемо в той час, коли наша свобода залежить від нас усіх! Кожного ранку, прокидаючись, ПАМ’ЯТАЙМО, яка ціна нашого спокою. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Joomla Plugins