15–16 квітня 2023 року викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка взяли участь (онлайн) у роботі міжнародної наукової конференції «Традиції та виклики українознавства в сучасному світі». Конференція проходила у Варшавському університеті та була приурочена до 70-річчя кафедри україністики.  Модератором конференції була д-р Катажина Якубовська-Кравчик, керівниця кафедри українознавства Варшавського університету.
На пленарному засіданні конференції було виголошено ґрунтовні доповіді, тематика яких стосувалася дослідження  медійно-дискурсивного простору сучасної України, розвитку лексичної системи української мови тощо.
Секційні засідання охоплювали роботу 17 секцій, зокрема таких, як «Українська література у світовому контексті», «Виклики сучасної лінгвістики в українському контексті», «Об’єднувальні процеси та конфлікти в сучасній Україні», «Дискусії про українську ідентичність» та ін. Виступи учасників конференції супроводжувалися активним обговоренням, обміном думками, дискусіями.
Сподіваємося, що цей науковий форум став черговою сходинкою в налагодженні продуктивної співпраці кафедри української мови, літератури та методики навчання з нашими польськими колегами, а значить, і в розвитку міжнародних науково-освітніх контактів Глухівського НПУ ім. О. Довженка.