18 травня 2021 року відбувся Всеукраїнський круглий стіл з міжнародною участю «Європейський Союз як глобальний актор» до Дня Європи в межах реалізації проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність». в змішаному форматі за допомогою платформи Zoom. До участі долучилися понад 100 учасників, серед яких представники двадцяти закладів вищої освіти України. Круглий стіл був представлений науковцями, викладачами, вчителями, здобувачами вищої освіти, представниками громадянського суспільства.
Модерувала зустріч Олена ЧУМАЧЕНКО, кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, академічний координатор проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне.
З вітальним словом до присутніх звернувся Григорій ЛУЦЕНКО, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, який наголосив на важливості проведення таких заходів та актуальності зазначеної теми круглого столу.
Також учасників привітав Петро КРАЙНІК, експерт напряму імені Жана Моне Національного Еразмус+ офісу, який розповів про запровадження міжнародних проєктів у навчальний процес закладів освіти та повідомив про можливість участі в проєктах програми Еразмус+ на 2021–2027 рр.
Спікери круглого столу виголосили ґрунтовні доповіді, які викликали жвавий інтерес і дискусію учасників:
Олександр КУЧИК, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, виступив на тему: «Україна як складник європейської безпеки в умовах регіонального та глобального протистояння»;
Тетяна МЕЛЕЩЕНКО, кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, виголосила доповідь «НАТО–ЄС: безпекова політика»;
Дзмітрій КРИВАШЕЙ, кандидат історичних наук, доцент, вчений секретар Білоруського науково-дослідного центру електронної документації (м. Мінськ, Республіка Білорусь) говорив про Культуру Білорусі в програмах і проєктах Європейського Союзу крізь призму культурної безпеки (білоруською мовою)
До обговорення долучилися: Михайло ЖУК, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з темою доповіді «Культурна дипломатія як чинник формування позитивного іміджу України» та студенти Глухівського НПУ ім. О. Довженка: Валерія КАЩЕНКО, Марина ЗИМА, студентки 4 курсу ОП 014 Середня освіта (Історія), Неля ПАДАЛИЦЯ, студентка 3 курсу ОП 014 Середня освіта (Мова і література (Англійська)), Діана ГРИНЬ, студентка 3 курсу ОП 014 Середня освіта (Історія), Артем КОНОПЛЯ, студент 1 курсу ОП 12 Дошкільна освіта.
Було запропоновано періодично проводити такі заходи задля сприяння професійному розвитку здобувачів освіти і викладачів, зокрема, в питаннях європейської інтеграції та поглиблення інформованості про європейську безпеку.
Організаційний комітет круглого столу щиро вдячний спікерам за змістовні й цікаві доповіді та всім учасникам за в активну участь в обговоренні!