2 грудня 2021 року відбулася зустріч Ради ректорів Сумської області з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере та Радником з питань освіти Посольства Турецької Республіки в Києві Умітом Йилдизом.

Ректор Глухівського НПУ ім. О. Довженка професор Курок О. І. проінформував присутніх про тісну співпрацю одного з найстаріших педагогічних університетів України з університетами Турецької Республіки в рамках укладених угод: Афьон Коджатепе (м. Афьонкарахісар), Університет Карабук (м. Карабук), Університет Ондокуз-Маїс (м. Самсун), Університет Акденіз (м. Анталія), Університет Газі (м. Анкара). Основними напрямами були академічна мобільність у рамках програми Європейського Союзу Еразмус+, уряду Туреччини «Мевлана», гостьові лекції для здобувачів освіти та наукова діяльність (проведення наукових заходів, залучення партнерів до редакційних колегій університетських наукових збірників тощо).

У ході офіційної зустрічі було обговорено дорожню карту зміцнення інституційних зв'язків між університетами (факультетами) України та Туреччини, зокрема через:

  • реалізацію програм академічної мобільності;
  • проведення спільних міжнародних заходів;
  • популяризацію української вищої освіти в Туреччині, через формування та поширення двомовного (англ./тур.) проспекту «ЗВО Сумщини».

 

Щира подяка проф. Уміту Йилдизу за запрошення і теплий прийом в посольстві!