26 листопада 2021 року на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка за ініціативи викладачів кафедри технологічної і професійної освіти відбувся традиційний регіональний науково-методичний семінар «Технологічна освіта в контексті концептуальних засад Нової української школи». Захід об’єднав широке коло науковців, учителів трудового навчання Сумської області та здобувачів вищої освіти (понад 200 учасників).
Семінар був спрямований на розв’язання проблем підготовки вчителя трудового навчання та технологій до роботи в умовах НУШ, виявлення особливостей реалізації завдань Нової української школи в технологічній освіті здобувачів базової середньої освіти, з’ясування оптимальної організації освітнього середовища учнів 5-6 класів за модельними навчальними програмами з технології та визначення науково-методичних підходів до реалізації концептуальних засад Нової української школи.
Змістовними були доповіді Курок В.П., яка ознайомила присутніх із підготовкою майбутніх учителів трудового навчання та технологій до реалізації завдань технологічної галузі в контексті вимог НУШ, Хоруженко Т. А., яка розглянула особливості планування навчальної діяльності за модельними програмами із технологій, Кореневої І. В., яка розповіла про організацію освітнього середовища учнів 5-6 класів за модельними навчальними програмами з «Технології», а також представлення авторами модельних програм «Технології. 5-6 класи» (Медвідь О.Ю., Кільдеров Д.Е.).
Цікавими для учасників семінару були майстер-класи, проведені заслуженим майстром народної творчості України Білевичем І. В., вихованкою гуртка «Екодизайн» еколого-натуралістичного відділу Глухівського МЦПО Трошею А. під керівництвом Решетнікової С. В., презентація міждисциплінарного проєкту «Застосування міжпредметних зв’язків історії, трудового навчання та мистецтва для формування цілісної системи знань учнів» (Нікітіна І. П., Фонталін С. А., Кисла К. П.), результати досліджень вишивки української сорочки Глухівщини (Грудіна Н. М.), творчий проєкт «Топіарій – грошове дерево» (Кебець С. М.).
Досвідом залучення до волонтерства на уроках трудового навчання поділилася з учасниками семінару Прядко Н. І., а мистецький дивосвіт паперового мережива представила Бідна С. П. – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Корисними у практичній діяльності вчителя трудового навчання та технологій стануть комплект креслень до виготовлення виробів із деревини (Марченко С. С.) та комплект технологічних карт на виготовлення проєкту «Святковий торт» (Хоруженко Т. А.).
Протягом роботи науково-методичного семінару викладачі та вчителі вміло поєднали наукові досягнення, практичні напрацювання, досвід закладів вищої та загальної середньої освіти. Сподіваємося, що очікування учасників семінару справдилися: кожен отримав корисну інформацію та задоволення від спілкування з однодумцями, які плідно працюють над тим, щоб зробити українську систему технологічної освіти сучасною та ефективною.