У четвер 9 грудня у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка було проведено всеукраїнський науково-практичний семінар "Досвід ЄС у сфері реагування на виклики безпеки" в онлайн-форматі на платформу Zoom. 
Захід вже став традиційним в межах реалізації проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність» 621046-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE, який виконується на кафедрі історії, правознавства та методики навчання. Він розпочався зі слів привітання доктора педагогічних наук, доцента, проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного університету імені Олександра Довженка Наталії ТКАЧЕНКО та експерта напряму Жан Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні Петра КРАЙНІКА. 
Модерувала численні виступи експертів з питань досвіду ЄС у сфері реагування на виклики безпеки академічна координаторка проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне, директорка Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного університету імені Олександра Довженка кандидат історичних наук, доцент Олена ЧУМАЧЕНКО. 
Виступаючі висвітлили ряд актуальних проблем. Анастасія ХМЕЛЬ, кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри міжнародних відносин Чорноморського національного університету імені Петра Могили представила доповідь «Місце гібридних загроз у Стратегії безпеки ЄС 2020 року». Про геополітичні реалії та безпековий механізм Європейського Союзу у протидії сучасним викликам і загрозам розповідала Тетяна ГРИНЮК, кандидат географічних наук, доцент кафедри економічної та соціальної географії Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова
З ідеєю створення європейської армії на сучасному етапі поділився кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр ОВЧАРЕНКО. Вже традиційними стали виступи на подібних заходах Михайла ЖУКА - кандидата філософських наук, доцента кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. На цей раз - це доповідь «DigCompEdu (рамка цифрових компетенцій) як фактор інноваційного розвитку та інформаційно-безпекової політики ЄС».
На всеукраїнському семінарі також виступив аспірант кафедри історії, правознавства та методики навчання університету Максим ЛЕВЧЕНКО з темою «Реакція Європейського Союзу на інформаційні повідомлення щодо України в контексті викликів кінця ХХ – початку ХХІ ст.
Доктор біологічних наук, доцент, начальник науково-дослідного відділу Гетьманського національного природного парку Сергій ПАНЧЕНКО проаналізував проблему збереження фіторізноманіття як складник національної безпеки. На питаннях досягнення та приховані ризики медико-біологічних досліджень (dual-use research) зупинилася доктор медичних наук, професорка кафедри загальної практики-сімейної медицини та внутрішніх хвороб Харківського національного медичного університету Ольга КОВАЛЬОВА.
В обговоренні питань, порушених у ході всеукраїнського науково-практичного семінару, взяли викладачі та здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту Філології та історії Університету, а також вчителі закладів загальної середньої освіти.
По результатам семінару "Досвід ЄС у сфері реагування на виклики безпеки" буде випущено матеріали тез доповідей, які зможуть підвищити ефективність вивчення цих актуальних питань в освітньому процесі. Учасники заходу одержать відповідні сертифікати.