На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння під вплив держави-агресора, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання – формування нового українця, який діє на основі національних та європейських цінностей.
Саме тому 21 січня до Дня Соборності України проведений патріотично-виховний захід «Бути разом» за участі доктора педагогічних наук, завідувача кафедри історії, правознавства та методики навчання Гриценка Андрія Петровича.
Метою заходу є увічнення пам’яті полеглих, популяризація їхніх подвигів, формування єдиної національної пам’яті та ідентичності.
Незалежність і соборність є запорукою процвітання Української державності. Втрата Україною незалежності в результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від голодомору, репресій та війни. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., недосвідченість і «містечковість» інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.
Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Україна єдина й неподільна.